Nazomerlicht: herfstconcert van Kamerkoor Canteklaer

OKT

05

Nazomerlicht: herfstconcert van Kamerkoor Canteklaer

15.30 Oude Kerk

Stichting Vrienden van de Oude Kerk Borne organiseert een nazomerconcert met een optreden van het Kamerkoor Canteklaer. Dit is op zondagmiddag 5 oktober, 15.30 uur in de Oude Kerk van Borne.
 

In het programma Nazomerlicht brengt Kamerkoor Canteklaer liederen die de gevoelens rond de nazomer vertolken: vreugde om nog even te genieten van de bloemenpracht en daarnaast melancholie om dat wat voorbij gaat en niet terugkomt.
 

Nazomer: volksliederen uit Noorwegen en Zweden bezingen een tuin met bloeiende rozen, kruizemunt en akelei, het verdriet van de koning van de lelietjes-van-dalen en de frisse lucht waarvan je geniet bij een wandeling door het naaldbos.
 

De Estse componist Veljo Tormis geeft in ‘Sügismaastikud’ (‘Herfstlandschappen’) op een beeldende manier uitdrukking aan de gevoelens van kilte en vergankelijkheid die een herfstig landschap kan oproepen. In zijn ‘Neli Eesti Hällilaulu’ (‘Vier Estse slaapliedjes’) horen we Tormis’ bewerking van oude Estse slaapliedjes, waarbij de natuur zachtjes in slaap gezongen wordt om in de lente weer te ontwaken.
 

In de Duitstalige liederen is de sfeer licht melancholisch. Kamerkoor Canteklaer zingt vijf liederen van Johannes Brahms, waaronder ‘Letztes Glück’ en ‘Verlorene Jugend’. Het ‘Herbstlied’ van Felix Mendelssohn Bartholdy vertelt over de weerslag van de stervende natuur op het weemoedige hart.
 

Kamerkoor Canteklaer bestaat uit geschoolde amateur-zangers. Het koor zingt klassieke muziek uit alle stijlperiodes. Twee tot drie keer per jaar brengt Canteklaer een serie concerten met nieuw repertoire. Het koor staat sinds 2021 onder leiding van de jonge, zeer getalenteerde dirigent Jurriaan Poesse.
 

5 oktober, 15.30 uur, Oude Kerk Borne

Entree is vrij maar gift wordt bijzonder op prijs gesteld.

Zie ook: www.canteklaer.nl

 

 

terug naar agenda
 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
Tips? Meld het ons Meld je tip