Goed weer, gezellige sfeer, geslaagde Koningsspelen
17-04-2025
RUIM 2.000 BASISSCHOOLLEERLINGEN SPORTIEF EN GEZOND BEZIG

Goed weer, gezellige sfeer, geslaagde Koningsspelen

Om half tien vanmorgen werden de jaarlijkse Koningsspelen afgetrapt door wethouder David Vermorken. Gelukkig niet met een lange toespraak, maar met één vraag: “Hebben jullie er zin in?” Uit honderden kinderkelen klonk toen een luid en duidelijk “ja”! Vervolgens verklaarde hij de Koningsspelen voor geopend.
 

Wooldrik
Op het Wooldrik hadden zich de leerlingen van de groepen 1 tot en met 4 verzameld, onder begeleiding van leerkrachten en veel (groot)ouders en andere volwassenen die hielpen met het brengen en begeleiden van de kinderen. Alle activiteiten vonden plaats op de velden, in de sporthal en in Kids City.
 

Dat de kinderen ernaar uit hadden gekeken, bleek wel toen een ouder vertelde dat haar dochter vanmorgen om kwart over vijf al aan haar bed stond om te vragen of ze zich mocht aankleden voor de Spelen. Veel kinderen waren feestelijk uitgedost, en bij bijna iedereen ontbraken de Nederlandse vlaggetjes op de wangen niet.
 

NEO
De leerlingen van de groepen 5 tot en met 8 stapten vanmorgen op de fiets; lange linten van fietsers trokken door Borne richting de velden van NEO, waar hun sportieve Koningsspelen plaatsvonden. Waar de jongere kinderen vooral spelvormen deden, stonden voor deze groepen meer wedstrijdachtige activiteiten op het programma, zoals voetbal, hockey, discuswerpen en dergelijke. Daarnaast waren er ook behendigheids- en samenwerkingsopdrachten. De begeleiders moesten per kind scores, tijden en afstanden noteren. Ook hier hadden veel kinderen zich feestelijk uitgedost.
 

Gezond
De organisatie wilde nadrukkelijk benadrukken dat deze Koningsspelen ook gezonde spelen waren. Daarom was er in de loop van de ochtend voor ieder kind een appel of sinaasappel beschikbaar.
 

Al met al waren het opnieuw zeer geslaagde Koningsspelen, waaraan ook het droge weer een belangrijke bijdrage leverde en waar iedereen met veel plezier op kan terugkijken.
(HvR)

 

reageren op deze pagina
Ton Huiskes — 18 apr 2025
Een super initiatief dat door de kinderen enorm gewaardeerd wordt zoals de mooie foto's laten zien!

Koningsspelen 2025

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!

Jesse Keur kiest voor nieuwe uitdaging bij...

Voor Jesse Keur (26) breekt er komende zomer een nieuw hoofdstuk aan in zijn...
23-04-2025

Boermans en De Groot winnen goud in Brasilia

Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben het Elite16-beachvolleybaltoernooi in Brasilia op...
21-04-2025

Bezuiniging op sport raakt verenigingen zo min...

Al sinds 2019 ligt er een taakstelling voor de sport om zo’n drie ton te bezuinigen. Dit...
18-04-2025

Vernieuwde Zwembad 't Wooldrik geopend

Met de afronding van de renovatie is het zwembad in Borne officieel heropend. Bezoekers kunnen...
16-04-2025

Borne wint van Haaksbergen

Het bleef zondagmiddag nog lang onrustig – maar dan in de positieve zin van het woord. Na...
14-04-2025

NEO boekt vijfde zege op rij

Onder heerlijke omstandigheden en in de wetenschap dat Jesse Keur een mooie transfer gaat maken...
14-04-2025