NEO promoveert naar vierde divisie!
11-06-2025
FEEST BARST LOS OP ‘T WOOLDRIK

NEO promoveert naar vierde divisie!

Het sportpark van RKSV NEO was woensdagavond het toneel van een zeldzaam intense voetbalavond. Na de 2-1 nederlaag in Zwolle tegen Berkum, moest NEO thuis alles op alles zetten om promotie naar de vierde divisie af te dwingen. Nog nooit speelde de club op dat niveau, wat de lading alleen maar groter maakte.
 

Zinderend slot

In een bomvol Wooldrik moest NEO op jacht naar de doelpunten. In de eerste helft lukte dat nog niet, maar in de tweede helft scoorde Twan Weghorst het eerste doelpunt voor de club. Dat betekende in ieder geval verlenging. Maar de ploeg joeg verder en de druk op het doel van Berkum werd alsmaar groter. In de 88ste minuut scoorde invaller Pepijn ten Donkelaar de verlossende 2-0. En het dak ging eraf langs de kant van het veld! Berkum probeerde nog de achterstand goed te maken en het werd nog even heel spannend. Het fluitsignaal van de scheidsrechter kon voor de omstanders dan ook niet vroeg genoeg komen.
 

Trotse trainer

De ontlading was groot toen er eindelijk gefloten werd en het feest barstte los. Vuurwerk knalde, publiek stormde het veld op met vlaggen en spelers en staf vlogen elkaar om de hals. Trainer Job ten Thije is ongelofelijk trots. “Dit is fantastisch voor zo’n club als NEO! We hebben overtuigend gewonnen en niets weggegeven! Hier staat een trotse trainer!”
 

NEO eindigde als tweede in de reguliere competitie. In de eerste ronde van de nacompetitie rekende de ploeg af met Velocitas in twee duels. De finale tegen Berkum vormde het slotstuk van een goed seizoen, waarin het team zich week na week sterker toonde.
 

Promotie is een unicum in de clubgeschiedenis. NEO speelde in het verleden wel twee keer in de eerste klasse, maar nooit hoger. De voetbalpiramide is sindsdien fors veranderd. Waar vroeger de hoofdklasse de top was, staan daar nu de tweede en derde divisie, waarin clubs verplicht contractspelers moeten hebben. De vierde divisie is vandaag de dag het hoogste amateurniveau zonder profverplichting.
 

Doelman Leco Zeevalkink keepte woensdagavond zijn laatste wedstrijd voor NEO. De negentienjarige sluitpost tekende deze week een tweejarig contract bij Heracles Almelo, met optie voor een extra seizoen. Een prachtig vervolg voor een jongen uit eigen jeugd. (AJ/RH)

 

 

RKSV NEO - Berkum

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Hans Leushuisj — 12 jun 2025
Wat een fantastische prestatie!!
Ook de felicitaties aan het adres van trainer Job ten Thijs en aan iedereen die dit succes mogelijk hebben gemaakt.
Ineke Roeppel — 12 jun 2025
Hartelijk gefeliciteerd en een goed volgende seizoen!
Tonnie Zuur — 12 jun 2025
Gefeliciteerd Job
Tonnie Zuur — 12 jun 2025
Gefeliciteerd Job
Van harte proficiat met de promotie naar de naar vierde divisie. Wat een topprestatie. Iedereen bij NEO ook hiermee gefeliciteerd want wat zijn er veel mensen rond deze wedstrijd druk geweest. Ook een topprestatie. 👍👍

 

 

Volle buit voor Apollo 8

Apollo 8 wist dit weekend ook de vierde wedstrijd in de volleybal eredivisie te winnen. In Borne...
03-11-2025

Borne verliest uit bij Phenix

Voetbal is een spel van kansen, en vooral van het benutten ervan. Lukt dat niet, dan wordt het...
03-11-2025

Wedstrijdverslag: NEO pakt de eerste periodetitel

NEO heeft opnieuw een mooie bladzijde aan de clubgeschiedenis toe kunnen voegen. In het eerste...
02-11-2025

Sem Pauwels leidt Blauwwitters naar...

Op een drassig veld in Enschede, waar de regen de lijnen bijna had uitgewist, hebben de...
02-11-2025

NEO wint periodetitel

NEO heeft vanmiddag de eerste periodetitel in de vierde divisie veiliggesteld. Tegen SDV...
01-11-2025

Job ten Thije verlengt bij NEO

Trainer-coach Job ten Thije blijft langer verbonden aan RKSV NEO. De club heeft de samenwerking...
31-10-2025