Honderden schaatsers genieten van natuurijs
STRALENDE ZON EN GROTE DRUKTE BIJ OPENING IJSBAAN ZENDEREN

Honderden schaatsers genieten van natuurijs

De ijsbaan in Zenderen beleefde vandaag een prachtige openingsdag. Onder een strak blauwe lucht en met de zon volop aanwezig trok het natuurijs veel bezoekers. Rond 13.00 uur waren er al zo’n 500 mensen op de baan geweest, en opvallend genoeg zonder dat er ongelukken waren gebeurd. Een bevestiging dat genieten en voorzichtigheid prima samen kunnen gaan.

 

De ijsbaan stond vol met schaatsers van alle leeftijden en niveaus. Van de meer serieuze rijders tot kinderen die voor het eerst op het ijs stonden. Juist die mix zorgde voor een gemoedelijke sfeer, waarin iedereen rekening hield met elkaar.

 

'Als er ijs ligt, moet je erop'

Voor Marcel Floris, een vaste bezoeker van de baan, is het duidelijk. “Ik schaats elke week. Ik zit bij de Hengelose IJsclub en ben lid van de ijsbaan Zenderen. Voor natuurijs is dit een leuke baan. De kwaliteit is redelijk tot goed, al zijn er stukjes waar je echt even moet uitkijken.” Volgens Floris draait schaatsen op natuurijs om meer dan alleen snelheid. “Het is een sociaal gebeuren. Je maakt een praatje. Je schaatst hier niet zoals op een binnenbaan; je moet rekening houden met elkaar. Met dit weer moet je gewoon de schaatsen aan, al is het maar voor een uurtje. Mooier dan binnen.” Floris schaatst al sinds zijn twintigste en ziet natuurijs als iets kostbaars. “Omdat er minder vaak ijs is, moet je ervan genieten als het er ligt.” Na afloop warmt hij zich op in de kantine. “Even een kop chocolademelk voor de vereniging. Dat bindt en helpt om zo’n ijsbaan in stand te houden.”

 

'Authentiek natuurijs is uniek'

Ook Mart Bruggink, Nederlands kampioen marathon op natuurijs in 2019, bracht een bezoek aan de ijsbaan. “Het is prachtig om de volgende generatie hier te zien schaatsen. Dat is tegenwoordig spaarzaam. Juist dit helpt om kinderen enthousiast te maken.” Hij benadrukt het verschil met andere banen. “Je hoort vaak over Haaksbergen, met een geasfalteerde baan waar je snel kunt schaatsen. Hier is het anders. Dit is een authentieke baan op natuurijs. Vrijwilligers zijn hier druk bezig en krijgen daar vaak weinig voor terug. Ik vind dat ze een hele mooie baan hebben neergelegd.”

 

Trots bij de organisatie

Bestuurslid en ijsmeester Marcel Veldhof kijkt tevreden terug op de dag. “Dit is waar je het voor doet. Mensen zijn blij en geven complimenten. Natuurlijk kan de kwaliteit altijd beter, maar met dit mooie weer en zoveel mensen op het ijs is het prachtig.” Volgens Veldhof heeft de opening ook een belangrijke toekomstwaarde. “Dit brengt nieuwe jeugd naar de vereniging. Iedereen is enthousiast. Wij waren vandaag de enige baan in de buurt die open was. Gisteravond hebben we met zeven man alles nog gesproeid.”

 

Wie even wilde pauzeren, kon terecht in de kantine. Via de omroep klonk het uitnodigend dat er gehaktballen en glühwein verkrijgbaar waren. Met zon, drukte en natuurijs kan de organisatie terugkijken op een geslaagde openingsdag van de ijsbaan in Zenderen. (DdG/RH/KDS)

 

IJsbaan Zenderen

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Louis — 16 jan 2026
Wat een geweldige mooie foto?s heeft deze fotograaf gemaakt , zo mooi om te zien dat zoveel mensen jong en oud nog zoveel plezier op de ijsbaan kunnen hebben
Dank aan de organisatie .
Tom — 11 jan 2026
Het was erg geslaagd vanmorgen! Zaten al sinds gisteravond de updates in de gaten te houden en toen het verlossende woord kwam, zijn we direct de deur uit gegaan om dik twee uur te schaatsen. Dank aan iedereen die het mogelijk heeft gemaakt en hopelijk mogen we nog vele keren volgen.
M Tikkenmart — 11 jan 2026
Wat een geweldige schaats zondag op de ijsbaan aan het Hag in zenderen! Dit alles was mogelijk dankzij de vele vrijwilligers die onze ijs club rijk is. Ik wil dan ook alle vrijwilligers, de ijsmeesters en mijn mede bestuursleden bedanken voor hun tomeloze inzet

 

 

Hoop op Bornse heldenrol bij WK-start van Oranje

Vanavond begint voor Oranje het WK voetbal in de Verenigde Staten. Om 22.00 uur Nederlandse tijd...
14-06-2026

‘Mooi dat de wijk in beweging is!’

Met ideaal weer tijdens de 6e editie van de Bornsche Maten Loop startte vrijdagavond het...
12-06-2026

Zenderen Vooruit ontvangt 5.000 euro van de...

Een mooie verrassing voor sportvereniging Zenderen Vooruit. De voetbal-, handbal- en...
09-06-2026

NEO verliest met 3-0 van TEC en blijft...

Een enorme supportersschare vergezelde NEO 1 voor het allesbeslissende duel met TEC in Tiel....
08-06-2026

BVV kroont seizoen met promotie: "Ik ben...

BVV Borne 1 is zondagmiddag gepromoveerd naar de vierde klasse. En dat is knap, want na een toch...
07-06-2026

Liveblog: nacompetitie NEO en Borne

Aftrap beide wedstrijden: 14.00 uur. Volg alles hieronder live: 17.01 uur: we sluiten de...
07-06-2026