
Dankzij een ruime overwinning van BVV Borne 1 en een gelijkspel van concurrent Rood Zwart is Borne nu de belangrijkste belager van koploper Manderveen. Borne staat dus op plek twee en maakt zich op voor een spannende slotfase van de competitie.
BVV Borne heeft de titelaspiraties in de vijfde klasse A nog maar eens kracht bijgezet door met afgetekende cijfers te winnen van Phenix. Op sportpark 't Wooldrik werd het maar liefst 6-1. En omdat concurrent Rood Zwart in de blessuretijd van het duel met Haaksbergen tegen een gelijkspel aanliep, rukt Borne op naar de tweede plaats.
Duel minder
Het verschil met koploper Manderveen bedraagt weliswaar vier punten maar Borne heeft een duel minder gespeeld. Pikant detail: Borne speelt op de slotdag van de competitie thuis tegen Manderveen. Dat kan een kraker worden.
Maar zover is het nog niet. De ploeg van trainer Joost Klein Buursink zal allereerst de eigen wedstrijden moeten blijven winnen. Zondag meldde Phenix zich in Borne. Al na zeven minuten in dat duel lijkt het raak voor Borne, maar de goal van Luuk Swienink wordt afgevlagd wegens buitenspel. Een minuut later staat het publiek alweer op de banken, en nu is het dan ook echt raak. Luc Scheper schiet na een knappe individuele actie de bal binnen: 1-0.
Phenix doet al vrij snel wat terug maar net als eerder bij Borne het geval was staat de doelpuntenmaker buitenspel en blijft het dus 1-0.
In de 24ste minuut valt er niks af te dingen aan de goal van Jelani de Jonge die de bal op kniehoogte aangespeeld krijgt van Rick Hagreis. Jelani schiet schitterend binnen. Mooi weer èn mooie doelpunten, het is genieten in Borne.
Nog voor rust gooit Borne het duel definitief in het slot. Rick troeft een tegenstander van Phenix af, via Mart Snippers belandt de bal bij Jelani, die opnieuw de lange hoek vindt en zijn tweede van de middag scoort.
Na rust gebeurt er lange tijd niet zoveel. Phenix is vooral onmachtig en Borne koestert de voorsprong, maar is ook in de twee helft de betere van de twee. Wat kleine speldenprikjes leiden niet tot doelpunten, tot Wesley Assink mag aanleggen voor een vrije trap in de zeventigste minuut. Vanaf een meter of twintig laat hij de doelman kansloos.
Weer buitenspel
Een minuut of later ziet Borne opnieuw een goal afgekeurd. Rick gaat alleen op de doelman van Phenix af en is niet zelfzuchtig, maar kennelijk lette Stan Prigge niet goed op zijn positie. Ziijn goal wordt vanwege buitenspel afgekeurd. Zeven minuten later mag Stan dan alsnog juichen. Uit een vrije trap van Rick kan Stan vrij simpel binnenkoppen en zet hij zo de stand op 5-0.
En dan is het nog niet klaar. Borne haalt hard uit deze zondagmiddag. Rick bekroont een prima duel. Na een solo laat hij de doelman van de tegenstander kansloos: 6-0.
Drie minuten voor tijd redt Phenix nog de eer al maalt bij Borne daar eigenlijk niemand echt om. Borne laat opnieuw zien dat het met de vorm wel goed zit richting de slotfase van de competiitie. Het late gelijkspel van concurrent Rood Zwart vergroot de vreugde alleen maar. Borne staat tweede en kan op jacht naar de koppositie.
© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.