BVV Borne onderuit in Delden
07-09-2026
BORNE LAAT KANSEN OP GELIJKMAKER LIGGEN

BVV Borne onderuit in Delden

BVV Borne heeft de overwinning op Reutum geen vervolg kunnen geven. De ploeg van Joost Klein Buursink verloor de tweede wedstrijd in de bekerpoule in Delden met 3-1. Borne kwam nog wel op voorsprong, maar liet na rust de kansen op een gelijkmaker liggen.

 

Terug in Delden

Het vorige bezoek van Borne aan Delden dateerde uit het seizoen 2018/2019. Destijds wonnen de Bornenaren met 1-3 en volgde een week later het kampioenschap. Zeven jaar later stond er een bekerwedstrijd op het programma. Na de 2-1 zege op Reutum van afgelopen woensdag begon Borne aan een aantrekkelijk duel. Beide ploegen kregen in de openingsfase een uitgelezen kans, maar de openingstreffer viel pas in de 23ste minuut. Rick Hagreis werd binnen het strafschopgebied gevloerd, waarna Stan Prigge de toegekende strafschop benutte: 0-1. Lang kon Borne niet van die voorsprong genieten. Na een half uur kwam Delden op gelijke hoogte. De assistent-scheidsrechter vlagde voor buitenspel, maar de scheidsrechter nam het signaal niet over en keurde het doelpunt goed.

 

Binnen vier minuten achter

Vier minuten later sloeg Delden opnieuw toe. Borne liet door het centrum te veel ruimte, waardoor de thuisploeg kon combineren en de spits in stelling bracht. Die liet doelman Tijn Wissink kansloos: 2-1. Borne maakte vervolgens kennis met een tijdelijke tijdstraf. Mika Kamst kreeg geel voor onsportief gedrag en moest tien minuten naar de kant. Daardoor speelde Borne enige tijd met tien man. Extra tegentreffers leverde dat niet op, maar aanvallend kon de ploeg in die fase weinig uitrichten. In de loop van de tweede helft mocht Kamst weer terugkeren.

 

Kansen op de gelijkmaker

In de tweede helft kreeg Borne goede mogelijkheden om langszij te komen. Stan Prigge zag zijn schot na een pass van Luuk Swienink worden gekeerd door de Deldense doelman. Even later kreeg Swienink zelf een kans op de gelijkmaker, maar opnieuw bracht de keeper redding. Terwijl Borne op zoek ging naar de 2-2, profiteerde Delden in de slotfase van de ruimte die ontstond. De thuisploeg maakte er 3-1 van en besliste daarmee de wedstrijd.

 

Op basis van de kansen na rust had er voor Borne meer ingezeten. In Delden gold echter de bekende voetbalwet: wie zelf niet scoort, krijgt het doelpunt aan de andere kant tegen. BVV Borne speelt nog één bekerwedstrijd voordat de competitie begint en de ploeg terugkeert in de vierde klasse.

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Zenderen Vooruit houdt koploper Langeveen op...

Zenderen Vooruit heeft zondag een punt overgehouden aan het uitduel met koploper Langeveen. De...
13-10-2026

BVV Borne boekt tweede overwinning op rij

BVV Borne heeft de smaak te pakken in de vierde klasse. De promovendus boekte tegen TVO de...
13-10-2026

Apollo 8 opent eredivisieseizoen met overwinning

Apollo 8 is het eredivisieseizoen begonnen met een thuiswedstrijd tegen Dynamo uit Apeldoorn. De...
13-10-2026

NEO-collectief verslaat sterk Berkum

NEO heeft op een fris Wooldrik de vierde zege van het seizoen geboekt. Zoals te verwachten was...
12-10-2026

Marianne Vos verovert vijftiende wereldtitel

Vijftien wereldtitels. Het is een aantal waar de meeste topsporters alleen maar van kunnen...
10-10-2026

Deelnemers genieten van eerste NightRun Borne

Een beetje miezerregen mocht de pret vrijdagavond niet drukken. Bijna 600 deelnemers, van jong...
09-10-2026