BVV Borne wint van Rood Zwart
24-11-2025
BVV BORNE 1 IS NA EEN KNAPPE ZEGE DE NIEUWE NUMMER TWEE IN DE VIJFDE KLASSE

BVV Borne wint van Rood Zwart

BVV Borne 1 is na een knappe zege de nieuwe nummer twee in de vijfde klasse. In eigen huis werd met 4-2 gewonnen in de kraker tegen Rood Zwart. Dat gebeurde niet zonder slag of stoot, maar Borne toonde karakter door zich uitstekend te herstellen van een vroege achterstand.

 

0-2 achterstand

Wie zondag na een half uur spelen had beweerd dat de ploeg van trainer Joost Klein Buursink dit duel zou afsluiten als een van de te kloppen teams, was waarschijnlijk voor gek verklaard. De belangen waren vooraf immers klip en klaar: winst betekende een sprong naar plek twee. Maar na dertig minuten keek Borne tegen een 0-2-achterstand aan. Al na twee minuten ligt de bal op de stip en moet doelman Tijn Wissink de eerste tegentreffer incasseren. Een buitenkansje dat Rood Zwart koel benutte. Halverwege de eerste helft komt de 0-2 op bijzonder pijnlijke wijze tot stand: een mislukte pass op het middenveld rolt precies in de voeten van een speler van Rood Zwart, die vrij kan doorlopen op het doel.

 

Historie

Het is alweer even geleden dat beide ploegen elkaar troffen. Het was 28 april 2019, in het seizoen waarin Borne kampioen werd in de vierde klasse. Toen eindigde het duel in 1-1. Nu kwamen de teams elkaar opnieuw tegen – dit keer in de vijfde klasse. Maar wegzakken? Geen sprake van. Nog geen minuut na de tweede tegentreffer slaat Borne terug. Rick Hagreis bedient Bram Peper, die koelbloedig binnen schiet: 1-2. De goedgevulde tribune op sportpark Het Wooldrik leeft op. En nog voor rust staat het zelfs 2-2. Gerd Rasch stuurt Rick diep, die zich niet van de bal laat zetten en met zijn chocoladebeen raak schiet.

 

Donderspeech overbodig

Een donderspeech in de kleedkamer blijft trainer Joost Klein Buursink dus bespaard, al zal dat eerste half uur ongetwijfeld nog even benoemd zijn. De boodschap: scherper aan de tweede helft beginnen. In dat tweede bedrijf houden beide teams elkaar lang in evenwicht, maar een kwartier voor tijd komt Borne voor het eerst op voorsprong. Na goed voorbereidend werk van Twan Polman schiet Stan Prigge de 3-2 binnen.

 

Weer raak

Drie minuten later is het opnieuw prijs. Mart Snippers stuurt Rick Hagreis weg, die beheerst voor 4-2 zorgt. Voor Hagreis betekent het twee goals en één assist; een meer dan succesvolle middag. In de slotfase komt de Bornse voorsprong niet meer in gevaar. Door de winst passeert Borne de ploeg uit Delden op de ranglijst. De verschillen in de vijfde klasse zijn klein, maar BVV Borne 1 mag hier even flink van genieten.

 

Al duurt dat genieten waarschijnlijk niet lang. Volgende week wacht dé topper: de uitwedstrijd tegen koploper Manderveen, dat zeven punten voorsprong heeft. Kan Borne de strijd om het kampioenschap opnieuw spannend maken?

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Sportgala Borne op 23 januari in Kulturhus

In het Kulturhus staat voor vrijdag 23 januari de 28ste editie van het Sportgala Borne op het...
16-12-2025

Overtuigende winst Apollo 8

Na de nederlaag tegen Activia gaf Apollo 8 het juiste antwoord tegen Utrecht. In de domstad won...
15-12-2025

NEO is 'Herbstmeister'

In het laatste duel van 2025 toog de NEO-karavaan naar sportpark De Kring, aan de rand van de...
15-12-2025

BZSV de Blauwwitters zoekt nieuwe hoofdtrainer

BZSV De Blauwwitters heeft besloten het contract van hoofdtrainer Herman Middelkamp na dit...
10-12-2025

Lintje voor Herman Hullegie

In het donker en in het diepste geheim verzamelden zich dinsdagavond tientallen vrienden,...
09-12-2025

Zenderen Vooruit blijft winnen

De voetballers van Zenderen Vooruit blijven dit seizoen verrassen. Ook de laatste horde voor de...
08-12-2025