Beune pakt zilver bij ploegenachtervolging
17-02-2026
ZINDERENDE FINALE LEVERT OLYMPISCH ZILVER OP

Beune pakt zilver bij ploegenachtervolging

Joy Beune heeft bij haar olympisch debuut direct een medaille veroverd. De schaatsster uit Borne pakte samen met Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud zilver op de ploegenachtervolging tijdens de Olympische Winterspelen 2026.

 

Finale

In de finale reed Nederland een tijd van 2.56,77. Daarmee bleef het trio 0,96 seconde achter op Canada, dat in 2.55,81 het goud pakte. Lange tijd lag het tempo dicht bij elkaar, maar in de slotfase wist de Canadese ploeg het verschil te maken. Het zilver is de eerste olympische medaille uit de carrière van Beune. Vier jaar geleden ontbrak ze nog op de Spelen van Peking; dit keer stond ze er wel, en meteen op het podium.

 

Gemengd gevoel?

Toch zal het gevoel gemengd zijn. Beune kwam op haar favoriete individuele afstand, de 1500 meter, niet in actie. Haar olympische succes bleef daardoor beperkt tot het teamonderdeel. Dat leverde een medaille op, maar niet de felbegeerde gouden medaille die ze op basis van de laatste twee jaar op de 1500 meter verdiende. Beune plaatste zich niet voor de 1500 meter omdat er tijdens het OTK iets mis was met haar schaatspak.

 

Er is nog een kleine kans dat Beune toch kan meedoen op haar favoriete afstand. Ze staat op de reservelijst achter Femke Kok, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong. De 1500 meter vrouwen wordt vrijdag gereden.

 

In Borne werd dinsdagavond volop meegeleefd. Met het zilver voegt Beune opnieuw een hoofdstuk toe aan haar internationale carrière, en aan de sportgeschiedenis van ons dorp. (KDS/RH)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Apollo 8 schetst eerste contouren seizoen 26-27

Terwijl Apollo 8 zich in het huidige seizoen nog volop in de strijd bevindt om de landstitel en...
01-04-2026

Borne wint met 1-2 van Zenderen

BVV Borne heeft in de competitie opnieuw een overwinning geboekt. De marge was kleiner dan in de...
31-03-2026

BVV Borne ontsnapt en blijft in race

BVV Borne blijft in de race om het kampioenschap in de 5e klasse A. De uitwedstrijd tegen...
30-03-2026

NEO maatje te klein voor sterk DETO: 1-3

Het is NEO niet gelukt de negatieve spiraal van de tweede seizoenshelft om te buigen. Het...
30-03-2026

Opnieuw ruime overwinning BVV Borne 1

Dankzij een ruime overwinning van BVV Borne 1 en een gelijkspel van concurrent Rood Zwart is...
23-03-2026

NEO delft terecht het onderspit tegen Heino

NEO is zoekende, iets dat ook in Heino bleek. Na het echec tegen Hoogland van afgelopen weekend...
23-03-2026