Koeien weer blij de wei in
WEIDEGANG VOOR 170 KOEIEN VAN BONTHUIS IN ZENDEREN

Koeien weer blij de wei in

Alles en iedereen gaat naar buiten met dit heerlijke lenteweer en dan mogen de koeien natuurlijk niet achterblijven. “De afgelopen dagen waren we bezig met de afrastering op orde te maken voor de weidegang. In de stal stonden de koeien ontzettend te loeien. Ze wéten het gewoon: we mogen straks weer naar buiten! Ze kijken er echt naar uit”, weet Arjan Bonthuis van de melkveehouderij aan de Hebbrodweg in Zenderen. Maandagmorgen mochten zijn 170 dames dan eindelijk op het groene gras en dat leverde weer mooie beelden op van dansende en enthousiaste koeien. “Het is altijd een feestje. Voor de koeien, maar ook elke boer vindt dit een mooi moment!”

 

Puzzel om het juiste moment te bepalen

Het tijdstip waarop het jaarlijkse festijn kan plaatsvinden is iedere keer weer een puzzel. “De beweiding is misschien wel één van de moeilijkste aspecten van het boerenbedrijf”, vindt Bonthuis. Het gras mag niet te kort zijn, maar ook niet te lang om verwoesting van de weide te voorkomen. “Het heeft alles te maken met efficiënt omgaan met het gras, zeker nu met die klimaatdoelstellingen. Omdat we een hele droge zomer achter de rug hebben moeten we dit jaar nog eens extra voorzichtig zijn.”

 

De schare, dartelende koeien kon deze maandag nog slechts kort van de wijde wereld genieten. Hun magen moeten aan het nieuwe menu wennen. Dat betekende dat ze na een uurtje weer de stal in gedirigeerd werden. Vanaf nu mogen ze iedere dag een beetje langer naar buiten. (AJ)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Annemarie — 08 apr 2019
Blijft een mooi gezicht! Gelukkig hebben we dichtbij boeren die het hun koeien gunnen dat ze naar buiten mogen ‼️‼️

 

 

Wie doet er mee aan belevingsronde door Borne?

Van 2 tot en met 7 oktober is het de Week van de toegankelijkheid. In Borne organiseert de...
28-09-2023

Philip en Marijke openen De Eschhof

“Al in 2011 spraken we de wens uit om te komen tot nieuwbouw”, vertelt een trotse...
14-09-2023

Opnieuw vandalisme bij de Mariakapel

Zaterdagmorgen ontdekte de werkgroep Mariakapel dat er gisteravond of vannacht opnieuw ongewenst...
09-09-2023

Overwegstoring aan Bornerbroeksestraat

De spoorwegovergang aan de Bornerbroeksestraat ligt sinds zondagmorgen ongeveer 09.30 uur in...
28-08-2023

Jong Hertme timmert er weer op los

Terwijl de bouwvakkers in onze regio weer van een welverdiende vakantie genieten, wordt er in...
10-08-2023

Bloemenzee op de Pellenhof

Een van de weinige stukjes openbaar groen in Oud Borne lag er het afgelopen half jaar...
29-07-2023