Met het hele gezin in Run Bike Run
26-08-2017
VADER NIELS, MOEDER SJHADRÉ EN ZOONS BJARNE, SVERRE EN RUNE OLIJ IN BAN VAN SPORT

Met het hele gezin in Run Bike Run

Het is niet zeker of het uniek is. Maar bijzonder is het zonder enige twijfel. Vijf leden uit één Borns gezin namen zaterdag deel aan de 27ste editie van de Run Bike Run Borne. Niels Olij, zijn vrouw Sjhadré en hun zoons Bjarne (14), Sverre (11) en Rune (8) waagden zich in eigen dorp aan de uitdaging, waarbij twee keer gelopen en eenmaal gefietst moest worden. Met als mooiste resultaat de verrassende Bornse titel voor Sjhadré.

Een gelukje ook, realiseerde de winnares van het Borns kampioenschap zich. Want wie zou vooraf hebben verwacht dat niet Ingrid Prigge in de uitslag van de vrouwen als eerste zou zijn geklasseerd. Het levende monument van de Bornse atletiek werd echter gediskwalificeerd en dat maakte de weg vrij voor de onderwijzeres om als eerste het podium op te klimmen, toen de Bornse prijswinnaars werden gehuldigd. Geflankeerd door de nummers twee en drie, Stephanie Ivens en Floor Kerkhof, op wie ze minuten voorbleef.

Dik persoonlijk record
“HIk vind het echt heel vervelend voor Ingrid, maar wel leuk om een keer eerste te zijn”, vatte Sjhadré Olij haar gevoel samen. Bij de lokale triatlonclub Trios is ze bestuurslid en vervult ze de rol van trainingscoördinator. “Het Bornse podium halen was vooraf misschien wel te doen, maar ik had er geen rekening gehouden dat ik nog kampioen zou worden ook. Het was wel de bedoeling een persoonlijk record te lopen en dat is mooi gelukt.” Met haar tijd van 1 uur, 55 minuten en 57 seconden dook ze een seconde of vijf onder haar beste toptijd tot nu toe en voor het eerst onder de twee uur.

Niels Olij, looptrainer bij Trios en werkzaam bij een softwarebedrijf, keek ook al tevreden terug op zijn prestaties. “De tijd viel me niet tegen”, oordeelde hij nadat hij in 1.48,05 als tiende Bornenaar de finish was gepasseerd. “Zeker niet als je bedenkt dat ik dit jaar niet zoveel heb kunnen trainen. Ik moet het vooral van het lopen hebben, maar op de fiets heb ik de schade aardig beperkt kunnen houden.”

Voorkeur voor fietsen
Is vader Niels vooral bedreven op loopschoenen, moeder Sjhadre en de drie zoons hebben een sterke voorkeur voor het fietsen. Bjarne (46 minuten en 25 seconde), Sverre (46,45) en Rune (50,59) respectievelijk als twaalfde, dertiende en negentiende. “We hebben vooraf wel samen een looptraining gedaan”, meldt Niels Olij. “Gemiddeld is er in ons gezin toch wel vijf dagen in de week altijd minimaal eentje met sport bezig. Daarbij staat altijd wel het plezier voorop. De rest komt dan vanzelf wel.” (WP)

Op de bovenste foto vanaf links Sjhadré, Bjarne, Rune, Sverre en Niels Olij. Onder de eerste drie Bornse vrouwen van de Run Bike Run met vanaf links Stephanie Ivens, Sjhadré Olij en Floor Kerkhof.

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Heel NEO in Oranje!

Het zal niemand ontgaan zijn dat NEO de laatste tijd veel in het nieuws is geweest. Veel media...
31-03-2023

Apollo 8 niet opgewassen tegen Utrecht

In een goed gevulde sporthal De Veste speelde Apollo 8 woensdagavond in de kampioenspoule tegen...
30-03-2023

Heerlijk ‘losgaan’ aan de speeltafel

Een van de vragen op een kaartje uit het spel 30 Seconds is een omschrijving te geven voor het...
30-03-2023

BZSV de Blauwwitters degradeert

De Blauwwitters begonnen zaterdag onthutsend zwak aan het duel tegen SC Lemele. Daardoor keek...
27-03-2023

NEO blijft tegen GRC steken op 2-2

Vanaf het begin greep NEO tegen het Groningse GRC het initiatief en speelde ook een aantal...
27-03-2023

Apollo 8 blijft in de race

Apollo 8 speelde zaterdagavond een uitwedstrijd in de kampioenspoule tegen hekkensluiter...
27-03-2023