Visie op communicatie en participatie ter inzage
ALS INTERNE LEIDRAAD EN VOOR EXTERNE DUIDELIJKHEID

Visie op communicatie en participatie ter inzage

Er is een nieuwe visie op communicatie en participatie ontwikkeld. Het concept ligt vanaf 16 november ter inzage. De vorige versie dateerde van 2016. “Inwoners krijgen steeds meer behoefte om mee te praten over beleid”, verklaart Mieke Ligtenberg-van Dooremolen, Adviseur Communicatie en Participatie bij de gemeente. “Sinds Mijn Borne 2030 zetten we daar al op in, maar participatie wordt steeds belangrijker en daar willen we ons als organisatie verder in ontwikkelen.”
 

Hoge prioriteit voor de gemeenteraad

Ook de gemeenteraad gaf in het raadsprogramma hoge prioriteit aan communicatie en participatie. “De gemeente Borne streeft naar goed contact en interactie met de samenleving. Duidelijke communicatie helpt bij het vergroten van vertrouwen en tevredenheid over de gemeente. En kan zorgen voor meer begrip en kennis over gemeentelijke besluiten. Een duidelijke visie op communicatie helpt daarbij”, zegt wethouder Michael Geerdink. “De participatieleidraad geeft bestuurders en medewerkers handvatten om bewuste keuzes te maken in de omvang, niveau en vorm(en) van participatie. Voor inwoners biedt het houvast en geeft het duidelijkheid over hoe invulling kan worden gegeven aan participatie.”
 

Zienswijzen

Nu is de algemene makke van visies dat ze nogal abstract zijn. De finesses zitten altijd in de uitwerking. “Iedereen heeft nu de gelegenheid om er iets van te vinden. Als die zienswijzen binnen zijn gaan we ze verwerken in een onderlegger, waarin kort en bondig staat omschreven hoe de gemeente vormgeeft aan communicatie en hoe we het gaan inrichten.”
 

De stukken inzien kan vanaf 16 november via officielebekendmakingen.nl of de publieksbalie in het gemeentehuis, maar ze zijn ook nu al te raadplegen in het raadsinformatiesysteem. (AJ)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Redactie — 10 nov 2023
Helaas hebben we een eerdere reactie moeten verwijderen. Een mening ventileren is prima, maar wel met inachtneming van de fatsoensnormen die we daarvoor hanteren. Zie daarvoor ook onze spelregels.
Bart Bergman — 10 nov 2023
Borne Boeit is gemeentelijk gereedschap geworden.
Bij deze is de app verwijderd.
Bart Bergman — 10 nov 2023
Bornse communicatie en openheid?
Het verwijderen van posts die de gemeente niet uitkomen!
Hier!!!
Harry — 10 nov 2023
Zolang de Gemeente, ambtenaren, niet de denkwijze hebben van "Hoe zal ik zelf informatie van de gemeente graag willen hebben!" Kun je van alles uit de kast aan interne of externe partijen die een mooi concept hebben met de nodige kosten daaraan verbonden gaat t communiceren richten de bevolking nooit een succes worden. Heel simpel.
Boerenverstand gebruiken.

College reageert op onrust over overlast bij de...

Naar aanleiding van een incident met een groep jongeren bij de ijsbaan in Borne op 16 december...
15-01-2026

Verder met de omgevingsvisie

Alle gemeenten moeten overgaan op een omgevingsplan, waarin alle regels staan voor het gebruik,...
14-01-2026

Gala C.V. de Toet'nbloazers, en een kijkje...

Met nog amper een maand te gaan tot carnaval stond dit weekend het gala van C.V. De...
10-01-2026

Gemeente sluit tijdelijk binnensportlocaties...

Vanwege de sneeuw en ijs op de daken en voor mogelijke nieuwe sneeuwval sluit gemeente Borne...
08-01-2026

Opnieuw incident op het spoor

Op donderdagochtend heeft zich opnieuw een ernstig incident voorgedaan op het spoor in Borne....
08-01-2026

Grondlegger Wim Hesselink neemt afscheid van...

Hij was erbij vanaf het allereerste begin. Toen BorneBoeit nog geen nieuwsmedium was, maar een...
03-01-2026