Griezelen in de bieb
GRIEZELIG BEGIN VAN DE KINDERBOEKENWEEK IN BIBLIOTHEEK

Griezelen in de bieb

Spinnen, een varaan, een slang, eetbare insecten, van alles en meer was vanmiddag in de foyer van het Kulturhus Borne te vinden. En het werd druk, moeders met hun kinderen kwamen in groten getale kijken naar deze exotische dieren. Ook de BSO kwam een kijkje nemen.

 

Mathilde Zoetebier en Judith Kempers, personeelsleden van de bibliotheek, waren in april al begonnen met dit idee. “Het kostte tijd om mensen te vinden die exotische, griezelige, dieren hadden. Ook was het zoeken naar iemand die eetbare insecten in de aanbieding had. Maar het is gelukt en het resultaat zien we vanmiddag. Grote drukte. Alle medewerkers van de bibliotheek en vele vrijwilligers zijn in actie. Tot zelfs uit Almelo kregen we de vraag of ook zij mochten komen. Onze feesten aan het begin van de kinderboekenweek raken bekend. Het is ook wel fijn dat we aardig wat nieuwe leden kunnen inschrijven. Halverwege de middag waren dat al 10 kinderen.”

 

Wat was er te doen?

Kinderen konden zich griezelig laten schminken, ze mochten een varaan aaien, ze konden in voeldozen voelen welk griezelig dier daar zat. Maar ook het inwendige kind werd niet vergeten: een vruchtenspiesje konden ze maken. Het fruit was niet aan te slepen. En buiten stonden onze onvolprezen Bornse pannenkoekenbakkers de ene na de andere pannenkoek te bakken. Wie durfde mocht een gebakken insect mee laten bakken.

 

Veel kinderen hadden zich al als heks gekleed, of waren andersoortige enge wezens. Het was een waar feest van griezels.

 

Bij de tafel met de eetbare, gebakken, insecten was het opvallend dat de kinderen wel een beestje durfden te eten, hun ouders beslist niet.

 

De roodknie tarantula

Een van de grootste publiektrekkers was de tarantula. Een grote spin die toch gemakkelijk in de hand kon worden genomen. Een vrouwtje kan wel 30 jaar worden, deze is 24 jaar. Een mannetje wordt niet zo oud. Hij is veel kleiner dan een vrouwtje en als hij een web heeft gebouwd voor het vrouwtje, gaat hij dood. Meestal worden ze maar twee jaar. Bas Webbink uit Geesteren staat met zijn moeder bij deze spin. Hij heeft een spreekbeurt over de tarantula gehouden en is er absoluut niet bang voor.

 

Bij een andere tafel is een varaan te zien net als kleine spinnen en slakken. Ook laat de eigenares een wespennest zien. De meeste dieren nemen kinderen niet zomaar in de hand, maar geïnteresseerd zijn ze zeker. Ze vragen honderduit.

 

Er was meer: in de grote zaal twee springkussens waar volop gebruik van werd gemaakt. De ouders en grootouders zaten rustig aan de kant naar hun kinderen en kleinkinderen te kijken.

 

De bibliotheek kan terugkijken op een geslaagde middag (AM)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Griezelen in de bieb


    Theaterpret ook voor de allerkleinsten

    Het Openluchttheater is natuurlijk bekend van grote evenementen, zoals de Metropool Open...
    01-05-2025

    Actuele film leidt tot verdiepend gesprek

    Het leek bijna geregisseerd: precies in de week dat paus Franciscus overleed, stond in het...
    24-04-2025

    Filmhuis Borne onverwacht actueel

    Op Tweede Paasdag kwam het nieuws dat paus Franciscus, op 88-jarige leeftijd, is overleden...
    21-04-2025

    Paasvuur trekt duizenden bezoekers

    Ook dit jaar heeft het traditionele paasvuur weer voor een indrukwekkend en sfeervol tafereel...
    20-04-2025

    ‘Ein Musterbetrieb’ op NSB grondslag

    Nadat medio 1941 de Duitsers de gemeenteraad van Borne naar huis had gestuurd en, behalve de...
    14-04-2025

    Zondag jaarlijkse Palmpasenoptocht

    Aanstaande zondag vindt in Borne weer de jaarlijkse Palmpasenoptocht plaats, een feestelijke...
    10-04-2025