`In geval van nood` Mantelzorgpas
SIZ INTRODUCEERT IN SAMENWERKING MET INSTELLINGEN MANTELZORGPAS

`In geval van nood` Mantelzorgpas

Dinsdag is de officiële Mantelzorgpas met bijbehorende Mantelzorgboek door Lenneke Herben van SIZ (Stichting Informele Zorg) in Borne geïntroduceerd. De mantelzorgpas functioneert al in Oldenzaal en Hengelo. Om 19.00 uur is vandaag nog een introductie in lokaal V 1 Kulturhus (bovenzaal).

 

Functie Mantelzorgpas en Mantelzorgboek

Lenneke Herben (foto met Jan van der Weide) verwelkomt de aanwezigen en legt uit wat de Mantelzorgpas precies inhoudt. “Iedere mantelzorger kan iets overkomen, plotseling ziek worden, een ongeluk krijgen of wat dan ook. Het kan ook zijn dat de zorg in korte tijd te zwaar wordt. De zorgbehoevende kan niet zonder hulp, dus moet er acuut een invaller beschikbaar zijn. Maar een mantelzorger is vaak de enige die alle zorg kent en eigenlijk soms op de automatische piloot handelingen verricht."

 

Samen met andere zorginstellingen als Carint en TMZ plus de ouderenbonden is gezocht naar een hulpmiddel om een plotselinge hulpvraag te verlichten. De facilitering door de gemeente Borne komt alleen als er iets concreet op tafel wordt gelegd.

 

De Mantelzorgpas

Dat is er nu: een Mantelzorgpas met een bijbehorend zorgboek. Op het pasje moeten telefoonnummers worden gezet van degene(n) die snel kunnen inspringen en die door bijvoorbeeld de politie gebeld kunnen worden.

 

"In het woonhuis ligt dan een Mantelzorgboek dat heel zorgvuldig door de mantelzorger en liefst samen met degene die bijspringt, is ingevuld. Er staat een stappenplan in maar ook een uitgebreide beschrijving wat de mantelzorger precies doet. Dat kan variëren van een nauwkeurige omschrijving van gewoontes bij het naar bed gaan tot welke voedingsmiddelen een patiënt niet mag hebben. Ook de nodige medicatie en hoe die ingenomen wordt, met yoghurt of appelmoes of gewoon met water, staat dan beschreven. Vaak handelingen die de mantelzorger haast gedachteloos doet.”

 

Voorwaarden en uitreiking eerste pas

Mensen moeten wel ingeschreven staan bij het SIZ om in aanmerking te komen voor de pas en het boek. Maar bij iedere verandering kan een nieuw boek opgehaald worden. Uiteraard niet voor de verandering van een regeltje, maar wel als er veel verandert voor de mantelzorger.

 

Op de vragen uit de zaal wordt gericht antwoord gegeven, invullen van het mantelzorgboek is niet eenvoudig. Er moet goed nagedacht worden. Het is ook verstandig de mantelzorgpas in de portemonnee te houden.

 

Aan Jan van der Weide (foto) wordt de eerste Mantelzorgpas uitgereikt. (AM)

 

Info: SIZ Twente locatie Mantelzorg Borne

Kulturhus de Bijenkorf, Marktstraat 23, 7622 CP Borne

website: www.siztwente.nl

info: info@siztwente.nl

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

De flexflitser staat opnieuw aan de Azelosestraat

De flexflitser is vandaag, vrijdag 9 oktober, opnieuw geplaatst aan de Azelosestraat in Borne....
09-10-2026

Heeft u al een coronaprik gehaald?

ADVERTORIAL. Heeft u al een coronaprik gehaald? Het is van 25 augustus tot en met 27 november...
09-10-2026

Vrachtwagenbrand op A35 bij Borne

De brandweer van Borne is woensdag rond 16.30 uur uitgerukt voor een vrachtwagenbrand op de A35...
07-10-2026

N743 bij Bornsche Maten vijf dagen volledig...

Automobilisten die gebruikmaken van de N743 moeten van maandag 12 tot en met vrijdag 16 oktober...
07-10-2026

Plannen voor klooster en Kloosterhof krijgen vorm

Na jaren van plannen maken begint de toekomst van het voormalige Johannesklooster aan de...
05-10-2026

Draejcafé brengt 28.333,11 euro op

Drie dagen radio maken, plaatjes aanvragen, acties, een veiling en vooral heel veel...
04-10-2026