CDA kaart vuurwerkbeleid aan
SCHRIFTELIJKE VRAGEN NAAR AANLEIDING VAN MAATSCHAPPELIJKE DISCUSSIE VUURWERKVERBOD

CDA kaart vuurwerkbeleid aan

De roep om een algeheel of gedeeltelijk vuurwerkverbod wordt steeds groter. In Rotterdam is al besloten tot een verbod op het afsteken van consumentenvuurwerk. Landelijk woedt de discussie eveneens volop. Het CDA in Borne heeft in lijn met het maatschappelijke vraagstuk het College een aantal schriftelijke vragen gesteld.

 

Bornepanel

Om te beginnen wil de fractie weten of er een duidelijk beeld is van de vuurwerkoverlast in de gemeente Borne. Daarnaast vraagt het CDA of het huidige beleid, met onder andere vrijwillige vuurwerkvrije zones, wordt geëvalueerd. In 2018 zijn de meningen over vuurwerk in de gemeente gepeild middels het Bornepanel. Toen was 41 procent van de respondenten voor het afsteken van vuurwerk door consumenten, 31 procent was erop tegen en 28 procent stond neutraal ten opzichte van de kwestie. “Is het college voornemens om opnieuw te peilen hoe inwoners van Borne aankijken tegen een algeheel 
vuurwerkverbod, dan wel aangewezen vuurwerkvrije zones?”, vraagt fractievoorzitter Bert Oude Lansink namens de lokale CDA-fractie. En: “Bent u voornemens om, in het licht en in afwachting van de landelijke ontwikkelingen, het lokale beleid te herijken c.q. aan te scherpen?”

 

Handhaving

Aanvullende vragen zijn hoe het College aankijkt tegen de handhaafbaarheid van de huidige regels en eventuele aanscherping in de vorm van
een gedeeltelijk of algeheel vuurwerkverbod en in welke mate er regionale afstemming is over het vuurwerkbeleid. (AJ)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Lichtgeel hesje — 05 feb 2020
Op 4-2 roept een coalitiepartij het bovenstaande; op 5-2 blijkt uit de Tubantia dat de Twentse burgemeesters (dus ook Borne) een totaal verbod op consumentenvuurwerk willen. Wordt hier of een een-tweetje gespeeld door het CDA met de andere coalitiepartijen of hebben we een burgemeester gekregen die zijn eigen gang gaat en vragen uit de Raad over een onderwerp gewoon aan zijn laars lapt????

Rook- en vapeverbod nu zichtbaar in Borne

De gemeente Borne heeft op verschillende plekken nieuwe borden geplaatst die wijzen op een rook-...
23-07-2026

GB90 wil opheldering over leegstaand pand...

De politieke discussie over het leegstaande pand aan de Grotestraat 220 krijgt een vervolg. Naar...
12-07-2026

Twijfels over kosten, niet over de...

De nieuwe Vloedbeltverbinding rond Zenderen blijkt aanmerkelijk duurder te worden dan in 2024...
03-07-2026

Oude videobanden? Laat ze niet verloren gaan

ADVERTORIAL. Misschien herken je het wel. Op zolder, in een kast of ergens achterin een lade...
03-07-2026

Tijdelijke gedeeltelijke afsluiting van de...

Hoewel al vijftien jaar aan beide kanten van de Tichelweg een bord 'Gesloten voor doorgaand...
30-06-2026

Praktijk ontruimd na brand bij tandarts

Een tandartspraktijk aan de Azelosestraat in Borne is donderdagmiddag ontruimd nadat brand was...
25-06-2026