Bloemenzee op de Pellenhof
SOMS MOET JE EVEN GEDULD HEBBEN

Bloemenzee op de Pellenhof

Een van de weinige stukjes openbaar groen in Oud Borne lag er het afgelopen half jaar troosteloos bij. Bomen gekapt en diepe groeven achtergelaten in het grasveld, die bij tijd en wijle uitnodigden om te gaan fierljeppen. En hoezeer buurtbewoners ook hun hoofd braken om enige systematiek in het grasmaaien te ontdekken – de gemeente experimenteert immers met sinusmaaien, maaien in een repeterend patroon – het bleef volstrekt abracadabra. Achter de heggen ontstond een soort maanlandschap met diepe dalen en vooral veel onkruid, zo leek het.
 

‘Mooi hè?’

Maar kijk nu toch eens: het gras is weer overal – nou ja bijna toch – gemaaid, de heggen zijn geknipt en het onkruid op de paden is weggebrand. Nieuwe fruitbomen werden geplant. En de grootste transformatie is te zien achter die vers gesnoeide heggen. Een weelderige bloemenzee! Buurtbewoners en passanten maken er foto’s en de bewoners van de Pellenhof genieten er dagelijks van. “Mooi hè? Ik heb een paar bloemetjes geplukt. Mag eigenlijk niet hè? Waren er maar drie hoor. Maar ze zijn ook zó mooi!”
 

Klimaatbestendig

Doel van de hele exercitie was het meer klimaatbestendig inrichten van de openbare ruimte. Gemeente en bewoners bedachten samen een oplossing voor de wateroverlast die bij hevige plensbuien bij de huisjes ontstaat, waar mensen met een beperking wonen. Er werden wadi’s aangelegd, waar water kan worden opgevangen en vastgehouden. Afkoppelen van hemelwater van het riool was daardoor meteen mogelijk. De groenzones werden bezaaid met bloemenmengsels, die gedijen op de beter infiltreerbare bodem.
 

En dit is het resultaat. Soms moet je ook gewoon een beetje geduld hebben. (AJ/RH)

 

Bloemenzee op de Pellenhof

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Paul Cohn — 05 aug 2023
het verstand komt met de jaren:
www.borneboeit.nl/index.php?id=85996&searchstr=bloemenzaad

Nu de belofte van ( het her-planten van) bomen nog: www.borneboeit.nl/index.php?id=88224&searchstr=bomen+planten

Marga Freriksen — 29 jul 2023
Heel mooi jammer dat het alleen in oud Borne wordt toegepast.
GJD — 29 jul 2023
Prachtig!
Maar waarom kan dit niet op enkele van de verwaarloosde grasvakken bij de Stroom Esch-vijver (waar nu ook die sinus-onzin is toegepast)? En op meerdere plekken in ons dorp?
GJD — 29 jul 2023
Prachtig!
Maar waarom kan dit niet op enkele van de verwaarloosde grasvakken bij de Stroom Esch-vijver (waar nu ook die sinus-onzin is toegepast)? En op meerdere plekken in ons dorp?

Twence en buurt willen natuur op de vuilstort...

Door alle nieuws over de nieuwe mestverwaardingsinstallatie en de aanleg van een groot zonnepark...
29-09-2023

Wie doet er mee aan belevingsronde door Borne?

Van 2 tot en met 7 oktober is het de Week van de toegankelijkheid. In Borne organiseert de...
28-09-2023

Philip en Marijke openen De Eschhof

“Al in 2011 spraken we de wens uit om te komen tot nieuwbouw”, vertelt een trotse...
14-09-2023

Opnieuw vandalisme bij de Mariakapel

Zaterdagmorgen ontdekte de werkgroep Mariakapel dat er gisteravond of vannacht opnieuw ongewenst...
09-09-2023

Overwegstoring aan Bornerbroeksestraat

De spoorwegovergang aan de Bornerbroeksestraat ligt sinds zondagmorgen ongeveer 09.30 uur in...
28-08-2023

Jong Hertme timmert er weer op los

Terwijl de bouwvakkers in onze regio weer van een welverdiende vakantie genieten, wordt er in...
10-08-2023