Bloemenzee op de Pellenhof
SOMS MOET JE EVEN GEDULD HEBBEN

Bloemenzee op de Pellenhof

Een van de weinige stukjes openbaar groen in Oud Borne lag er het afgelopen half jaar troosteloos bij. Bomen gekapt en diepe groeven achtergelaten in het grasveld, die bij tijd en wijle uitnodigden om te gaan fierljeppen. En hoezeer buurtbewoners ook hun hoofd braken om enige systematiek in het grasmaaien te ontdekken – de gemeente experimenteert immers met sinusmaaien, maaien in een repeterend patroon – het bleef volstrekt abracadabra. Achter de heggen ontstond een soort maanlandschap met diepe dalen en vooral veel onkruid, zo leek het.
 

‘Mooi hè?’

Maar kijk nu toch eens: het gras is weer overal – nou ja bijna toch – gemaaid, de heggen zijn geknipt en het onkruid op de paden is weggebrand. Nieuwe fruitbomen werden geplant. En de grootste transformatie is te zien achter die vers gesnoeide heggen. Een weelderige bloemenzee! Buurtbewoners en passanten maken er foto’s en de bewoners van de Pellenhof genieten er dagelijks van. “Mooi hè? Ik heb een paar bloemetjes geplukt. Mag eigenlijk niet hè? Waren er maar drie hoor. Maar ze zijn ook zó mooi!”
 

Klimaatbestendig

Doel van de hele exercitie was het meer klimaatbestendig inrichten van de openbare ruimte. Gemeente en bewoners bedachten samen een oplossing voor de wateroverlast die bij hevige plensbuien bij de huisjes ontstaat, waar mensen met een beperking wonen. Er werden wadi’s aangelegd, waar water kan worden opgevangen en vastgehouden. Afkoppelen van hemelwater van het riool was daardoor meteen mogelijk. De groenzones werden bezaaid met bloemenmengsels, die gedijen op de beter infiltreerbare bodem.
 

En dit is het resultaat. Soms moet je ook gewoon een beetje geduld hebben. (AJ/RH)

 

Bloemenzee op de Pellenhof

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Paul Cohn — 05 aug 2023
het verstand komt met de jaren:
www.borneboeit.nl/index.php?id=85996&searchstr=bloemenzaad

Nu de belofte van ( het her-planten van) bomen nog: www.borneboeit.nl/index.php?id=88224&searchstr=bomen+planten

Marga Freriksen — 29 jul 2023
Heel mooi jammer dat het alleen in oud Borne wordt toegepast.
GJD — 29 jul 2023
Prachtig!
Maar waarom kan dit niet op enkele van de verwaarloosde grasvakken bij de Stroom Esch-vijver (waar nu ook die sinus-onzin is toegepast)? En op meerdere plekken in ons dorp?
GJD — 29 jul 2023
Prachtig!
Maar waarom kan dit niet op enkele van de verwaarloosde grasvakken bij de Stroom Esch-vijver (waar nu ook die sinus-onzin is toegepast)? En op meerdere plekken in ons dorp?

‘Dit wil je niet meemaken’

‘Aan de Ambachtstraat kunnen we de wereld aan’, zei Peter Korf in september vorig...
22-02-2024

Brandweer voorkomt incident met gevaarlijke stof

Donderdagmorgen kreeg de brandweer een melding over een mogelijk problematische situatie met...
22-02-2024

Een postuum cadeau van Maaike Leurink-Nijland

In en rondom Oud Borne zijn deze week 12 fraaie nieuwe bankjes geplaatst van hout en gietijzer,...
21-02-2024

Schietincident in Zenderen

Rond 22.45 uur donderdagavond kreeg de politie een melding van een schietincident dat zou hebben...
15-02-2024

Opnieuw vernielingen in Oud Borne

Donderdagmorgen kreeg Ineke Haarhuis een appje van een buurtbewoner. Ze moest even oppassen met...
08-02-2024

Nieuwe tandartspraktijk Curadent opent in maart

Vanaf halverwege maart is er opnieuw een tandartspraktijk in het pand aan de Abraham Ten...
04-02-2024