Plaatje wordt weer compleet
NIEUWE CEDERS AANGEPLANT BIJ HET WITTE HUIS

Plaatje wordt weer compleet

Het Witte Huis aan de Grotestraat is een van de meest markante gebouwen in Borne. Hier woonde ooit Jacob Spanjaard, de God van Borne. Het huis is onlosmakelijk verbonden met de roemruchte familie Spanjaard en met het textielverleden van Borne. Sinds enkele jaren huist welzijnsorganisatie Aveleijn in het monumentale pand aan de rotonde dat beeldbepalend is voor de noordelijke entree van het centrum.

 

Net zo bewonderd als het huis zelf waren echter de enorme ceders voor het gebouw. Als onlosmakelijke eenheid met het Witte Huis. Helemaal als de donkere dagen voor kerst aanbraken en de duizenden kerstlampjes in de majestueuze naaldbomen fonkelden was er verwondering en herkenbaarheid. Een jaarlijks beeld, het hoorde erbij en het was alsof het nooit zou verdwijnen.

 

Dudley

En toen was daar ineens storm Dudley. In februari 2022 maakte Dudley meedogenloos een einde aan een van de bomen. Als een luciferhoutje knapte de oude boom af, zijn trouwe metgezel van jaren alleen en eenzaam achterlatend. Uiteindelijk was ook de tweede ceder geen veel langer leven beschoren en restte een kale plek aan de rotonde.

 

Tot vandaag en niet toevallig tot vandaag. Het is namelijk Nationale Boomfeestdag en Aveleijn besloot de beroemde naaldbomen opvolgers te gunnen. De schop ging in de grond en twee jonge Atlasceders krijgen alle kans wortel te gaan schieten voor het Witte Huis. Nog niet zo groot als hun illustere voorgangers natuurlijk, maar ooit zal het plaatje weer helemaal compleet zijn. Zoals het was en zoals het hoort. (AJ/RH)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

De flexflitspaal is weer terug

De mobiele snelheidscamera (flexflitser) is opnieuw geplaatst aan de Bornerbroeksestraat....
08-02-2026

Flinke schade door brand in woning aan De Dreef

Zaterdagmiddag rond 14.12 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een woningbrand aan De Dreef en...
07-02-2026

Politie geeft oplichter laatste kans

De politie in Borne heeft donderdagavond een bericht geplaatst waarin een verdachte van...
05-02-2026

House of Health gestart in De Smederij

ADVERTORIAL. In het nieuwe zorgcentrum De Smederij aan de Hofte in Borne ben ik gestart met...
05-02-2026

Spiritueel shoppen in het Kulturhus

Iedereen kent het fenomeen van deze tijd: haasten, druk, druk, druk. Op deze zaterdagmiddag was...
01-02-2026

Demonstratie tegen mogelijke parkeerplaats

Zaterdagochtend werd er gedemonstreerd op het braakliggende terrein tussen het Kulturhus en...
31-01-2026