Het geheim van een lang en gelukkig huwelijk
BRILJANTEN HUWELIJK: ECHTPAAR ASSINK VIERT 65 JAAR SAMEN

Het geheim van een lang en gelukkig huwelijk

Een verkering beginnen, je verloven en vervolgens 65 jaar getrouwd blijven: in deze tijd is het een zeldzaamheid. Toch bewijzen Bart en Nel Assink uit Borne dat het mogelijk is. Vanuit hun appartement in het Dijkhuis delen ze hun bijzondere liefdesverhaal.

 

Een liefde die begon in Rotterdam

De vonk sloeg over in Rotterdam, waar Bart vanuit Signaal gestationeerd was. Hij nodigde Nel uit voor een groepswandeling, die uiteindelijk slechts vier deelnemers telde: Bart, Nel, en Bart's broer met diens verloofde. "Na het wandelen bracht ik haar naar huis, en daar begon onze verkering," vertelt Bart met een glimlach.

 

Na hun huwelijk vestigde het paar zich in Hengelo, waar ze een huis kochten aan de Hegemansweg. Hun gezin groeide uit tot vier kinderen: twee zoons en twee dochters. “Familie speelt een grote rol in ons leven,” benadrukt Bart. “Met feestdagen organiseren we altijd iets bijzonders en we gaan jaarlijks met z'n allen een weekend of weekje weg.”

 

Samen door dik en dun

In 65 jaar huwelijk kent elk stel pieken en dalen, en dat geldt ook voor Bart en Nel. Hun aanpak? Optimisme en elkaar steunen. "Als het vandaag tegenzit, geloven we dat het morgen weer beter wordt," vertelt Bart. Die instelling hielp hen door moeilijke tijden, zoals toen Nel een herseninfarct kreeg. Na een val en een periode in een verzorgingstehuis, vonden ze een nieuw thuis in het Dijkhuis. "Het Dijkhuis is prachtig, met een warme sfeer en vanaf onze verdieping een schitterend uitzicht op dierenpark De Bonte Koe en de Mariakapel," zegt Bart tevreden.

 

Vertrouwen en volhouden: het recept voor succes

Het geheim achter hun lange huwelijk? Vertrouwen en doorzetten. Bart legt uit: “Het gaat om vertrouwen op het ja-woord dat je elkaar gaf en teruggaan naar de basis. Toen je verliefd werd, zag je iets bijzonders in elkaar. Dat gevoel moet je oproepen als je ruzie hebt. Je moet beloftes nakomen en elkaar blijven steunen.”

 

Dat deze aanpak werkt, blijkt wel. Het echtpaar vierde hun briljanten huwelijk met een bijzondere felicitatie van burgemeester Jan Pierik, die hen persoonlijk kwam feliciteren.

 

Een eenvoudige maar mooie droom

Heeft het echtpaar nog een droom? “We hopen nog lang samen van dit leven in het Dijkhuis te genieten,” vertelt Bart. “Dat is onze droom.” (KDS)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Jacqueline Spalink-Weber — 16 jan 2025
Hartelijk gefeliciteerd met jullie briljanten huwelijk.
We wensen jullie nog heel veel fijne jaren samen.

Vrachtwagenbrand op A35 bij Borne

De brandweer van Borne is woensdag rond 16.30 uur uitgerukt voor een vrachtwagenbrand op de A35...
07-10-2026

Heeft u al een coronaprik gehaald?

Advertorial. Heeft u al een coronaprik gehaald? Het is van 25 augustus tot en met 27 november...
07-10-2026

N743 bij Bornsche Maten vijf dagen volledig...

Automobilisten die gebruikmaken van de N743 moeten van maandag 12 tot en met vrijdag 16 oktober...
07-10-2026

Plannen voor klooster en Kloosterhof krijgen vorm

Na jaren van plannen maken begint de toekomst van het voormalige Johannesklooster aan de...
05-10-2026

Draejcafé brengt 28.333,11 euro op

Drie dagen radio maken, plaatjes aanvragen, acties, een veiling en vooral heel veel...
04-10-2026

Kerstboomverbranding Stroom Esch stopt definitief

De traditionele kerstboomverbranding in de Stroom Esch komt definitief ten einde. Wijkvereniging...
02-10-2026