Rennen voor Mees en Máxima
VRIENDENGROEP LOOPT 538 OCHTENDRUN EN DONEERT ENORM BEDRAG

Rennen voor Mees en Máxima

Het begon als een klein gebaar uit onmacht. De kankerdiagnose van het jonge zoontje Mees van een van hun kameraden hakte erin bij zijn vriendengroep in Zenderen. Ze wilden iets doen om hun medeleven te tonen en hoorden van de 538 Ochtendrun, een actie om geld in te zamelen voor het Prinses Máxima Centrum. Het inschrijfgeld voor de run bedroeg 538 euro, en misschien konden ze wel drie of vier deelnames kopen.
 

Overweldigend

Wat er toen gebeurde, overtrof iedere verwachting. “Iedereen wilde meelopen en het aantal donaties was werkelijk overweldigend,” vertelt Jordy Oude Vrielink. Meer dan 30.000 euro werd opgehaald en zaterdagochtend vertrok een bus vol mensen vanuit Zenderen richting het Olympisch Stadion in Amsterdam. De groep van 19 vrienden sloot zich aan bij de honderden deelnemers, onder wie enkele bekende Nederlanders. “We waren op de een of andere manier ingedeeld bij de gevorderden. Waarom, dat weet ik niet!”
 

Het was indrukwekkend. “Al die mensen, het juichen … de hele sfeer was bijzonder!” Sommigen liepen zelfs nog een paar extra rondjes om gezamenlijk als groep te eindigen. De vriendengroep viel op tussen de andere deelnemers, niet alleen vanwege hun grootte, maar ook door de oranje shirts met ‘Mees’ erop, die ze speciaal hadden laten maken. De ouders van Mees waren er ook bij, ondanks de emotionele beladenheid van de dag. Zij waren dankbaar voor de steun van hun vrienden.
 

Meer dan 30.000 euro

In totaal bracht de 538 Ochtendrun bijna 800.000 euro op voor het gespecialiseerde ziekenhuis in Utrecht, waar kinderen met kanker worden behandeld. “Als je die kinderen ziet … in een rolstoel … sommigen kaal door de behandeling … Indrukwekkend. Ja, dan weet je waar je het voor doet en voelt het heel goed dat we een bijdrage hebben mogen leveren.” De cheque van de vrienden uit Zenderen werd met grote dankbaarheid aangenomen. Maar liefst 31.137 euro mochten ze overhandigen. “We zijn de redactie en lezers van BorneBoeit dankbaar voor de aandacht en bijbehorende donaties! Waar een klein dorp groot in kan zijn!” Misschien wordt het nog wel meer. “We hebben besloten de doneerpagina nog een paar dagen open te laten. Dus doneren kan nog steeds!” (AJ)
 

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Matthé en Sylvie — 23 mrt 2025
Wat fijn dat we gisteren deelgenoot mochten zijn van jullie geweldige actie 538 waar jullie voor Mees hebben gelopen. Hartverwarmend , blij, emotioneel en ga zo maar verder. Fijn om te weten dat onze zoon en zijn gezin zulke goede kameraden hebben. Dankjewel mannen!

Flexflitser weer aan de Azelosestraat

De mobiele flitspaal is vandaag opnieuw geplaatst aan de Azelosestraat in Borne.   Eerder...
12-05-2026

Woninginbrekers op heterdaad aangehouden

Op vrijdag 8 mei rond 23.30 uur kreeg de politie een melding van een woninginbraak aan de...
09-05-2026

Koningslinde in Zenderen omgezaagd

Zaterdagmorgen werd ontdekt dat de Koningslinde bij de rotonde in Zenderen is omgezaagd. De boom...
09-05-2026

Noor Isabel Schukkink overleden op 3-jarige...

Met intens verdriet delen wij dat onze lieve dochter Noor Isabel Schukkink op dinsdag 5 mei, op...
07-05-2026

De vrijheid die te laat kwam

Vandaag staan we stil bij namen, bij verhalen, bij levens die abrupt werden afgebroken. Soms...
04-05-2026

Bermbrand in de Bornsche Maten

Langs de Bornse Beek vatte donderdagmiddag een stuk riet vlam. De brandweer was er snel bij en...
30-04-2026