VOC bakt voor het Dijkhuis
VRIENDSCHAP, VERLIES EN MAATSCHAPPELIJKE BETROKKENHEID

VOC bakt voor het Dijkhuis

Zestien jaar geleden verliest Marcel Witten zijn beste vriend Hendri Kamp bij een tragisch ongeval. Hun band was diep: naast vriendschap waren ze ook zakenpartners in WiKa Druk, en Hendri was destijds voorzitter van voetbalclub BZSV De Blauwwitters. De klap is groot, zowel privé als zakelijk. Maar Marcel staat er niet alleen voor. Een trouwe vriendengroep, onder wie Raymond Horstman, staat hem privé en zakelijk bij in die zware tijd.

 

“Na een jaar nodigde Marcel ons uit in het Oale Bakkershoes om ons te bedanken voor de steun,” vertelt Raymond. “Het was zo’n fijne avond, dat we ons hardop afvroegen waarom we eigenlijk niet vaker samenkwamen.”


VOC

Het idee van een ondernemersclub, iets wat Hendri al vaker had geopperd, kreeg ineens vorm. Slechts drie dagen na het etentje stond er een bestuur: de Vrije Ondernemers Club (VOC) was geboren — opgericht in de geest van hun overleden vriend.

De VOC start met acht leden, maar groeit uit tot een hechte groep van dertig ondernemers. Zeven à acht keer per jaar organiseren ze een activiteit, van etentjes tot uitjes. Vanavond staat er weer zo’n avond op het programma: eerst pannenkoeken bakken in het Dijkhuis, daarna een diner bij Roast It.

 

“Na een paar jaar vonden we het belangrijk om ook maatschappelijk betrokken te zijn,” zegt Raymond. “We zijn toen begonnen met acties voor goede doelen, en uiteindelijk met het bakken van pannenkoeken voor de bewoners van het Dijkhuis. Dat bleek zo’n succes dat het een traditie is geworden.”


Met spek

In de geïmproviseerde keuken is het een gezellige drukte. Bekende Bornenaren als Boy Bosch van Jachtlust en Marcel Peper van de Mitra staan gewapend met beslag en pannen. De oude garde van het Dijkhuis kijkt glimlachend toe. Drankjes worden uitgedeeld, en de pannenkoeken — vooral die met spek — verdwijnen in rap tempo van de borden.

“Ik ben hier vijf jaar geleden met mijn man komen wonen,” vertelt een bewoonster terwijl ze haar tweede pannenkoek met spek opeet. “Hij is inmiddels overleden, en soms voel ik me best eenzaam. Dit soort initiatieven zijn voor ons fantastisch. Samen eten, gezelligheid… en ik hoef vanavond niet zelf te koken.”

 

Respect voor deze generatie

Marcel Witten kijkt tevreden toe. “Dit is een van de mooiste dingen om te doen. Je ziet dat de mensen genieten, en ik vind het belangrijk om iets terug te doen uit respect voor deze generatie.”

Als even later ‘Koning Feest’ zijn opwachting maakt en de eerste klanken van Het kleine café aan de haven klinken, is het feest compleet. Ouderen en ondernemers zingen samen, de sfeer is warm en uitbundig. Wanneer de laatste advocaatjes worden opgedronken en de buikjes rond zijn, nemen de VOC-leden afscheid van het Dijkhuis.

 

Maar er staat nog meer op het programma dit jaar. In oktober viert de Vrije Ondernemers Club haar 15-jarig jubileum met een reisje naar Málaga — een nieuwe mijlpaal in een vriendschap die ooit begon met verdriet, maar groeide tot iets waardevols voor velen. (KDS)

 

VOC in het Dijkhuis 2025

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Manon Pabon — 10 jul 2025
Weer een mooi initiatief van de VOC !

De flexflitspaal is weer terug

De mobiele snelheidscamera (flexflitser) is opnieuw geplaatst aan de Bornerbroeksestraat....
08-02-2026

Flinke schade door brand in woning aan De Dreef

Zaterdagmiddag rond 14.12 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een woningbrand aan De Dreef en...
07-02-2026

Politie geeft oplichter laatste kans

De politie in Borne heeft donderdagavond een bericht geplaatst waarin een verdachte van...
05-02-2026

House of Health gestart in De Smederij

ADVERTORIAL. In het nieuwe zorgcentrum De Smederij aan de Hofte in Borne ben ik gestart met...
05-02-2026

Spiritueel shoppen in het Kulturhus

Iedereen kent het fenomeen van deze tijd: haasten, druk, druk, druk. Op deze zaterdagmiddag was...
01-02-2026

Demonstratie tegen mogelijke parkeerplaats

Zaterdagochtend werd er gedemonstreerd op het braakliggende terrein tussen het Kulturhus en...
31-01-2026