De afgelopen drie dagen, van woensdag tot en met vrijdag, liep er een opvallende cameraploeg door Borne. Wie goed keek, zag presentatrice Sophie Hilbrand samen met het team van BNNVARA op pad voor een nieuwe reeks van het programma Nu we er toch zijn.
Het programma was van 2004 tot 2012 al op televisie te zien en maakt nu een comeback in een speciale verkiezingseditie. In deze reeks gaat Hilbrand langs bij inwoners in verschillende plaatsen in Nederland om te horen hoe zij denken over de politiek en vooral: op wie zij op 29 oktober hun stem gaan uitbrengen. Waarom Borne? Vermoedelijk speelt mee dat hier bij de vorige verkiezingen massaal op Pieter Omtzigt werd gestemd. Het maakt de gemeente tot een interessante plek om de stemming te peilen.
Sophie bezocht in Borne meerdere locaties, waarvan nog niet vaststaat of ze ook daadwerkelijk in de uitzending te zien zullen zijn. Zo dronk ze koffie bij AVIA Weghorst, waar BorneBoeit de cameraploeg attendeerde op een paar mooie plekjes in het dorp. Ze at Chinees bij een oud-huisarts en schoof aan voor de lunch bij Hedevelds BIO Ei. Donderdagavond was ze aanwezig bij de vrijwilligersbarbecue van het Kulturhus. Ook sprak ze kledingontwerpster Josje Esseveld én tal van andere Bornenaren met de allesbepalende vraag: “Wat ga je stemmen?”
De uitzending van Nu we er toch zijn is op vrijdag 3 oktober te zien, om 22.30 uur op NPO 1. (KDS)
© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.