Veel belangstelling voor open dag hospice
11-10-2025
INTERESSE EN HARTVERWARMENDE POSITIEVE REACTIES

Veel belangstelling voor open dag hospice

In het kader van de landelijke Week van de Palliatieve Zorg worden in het hele land activiteiten georganiseerd om deze vorm van zorg in het laatste deel van iemands leven meer bekendheid te geven. Hospice Borne deed voor het eerst mee en hield zaterdag een open dag. Het was de eerste keer sinds de opening, bijna twee jaar geleden, dat belangstellenden een kijkje konden nemen. En daar werd volop gebruik van gemaakt.
 

Veel positieve reacties

“Mensen lopen niet zomaar een hospice binnen, en ze vinden dit een mooie, laagdrempelige manier om toch eens te kijken hoe het er van binnen uitziet en zich te laten informeren over wat we hier doen,” zegt Irene Konter, een van de twee coördinatoren. Vanaf de opening om 11.00 uur loopt het de hele dag door. Bezoekers komen bewonderend binnen en sluiten zich aan bij rondleidingen door het huis. Coördinator José Wichgers heeft net een groep begeleid. “De reacties zijn heel positief! Ik krijg hier echt heel veel energie van. ‘Wat is het hier warm, mooi en huiselijk’, horen we vaak.”
 

Belangstellenden zijn mensen uit de buurt, zorgprofessionals en ook mensen die verwachten over niet al te lange tijd gebruik te moeten maken van palliatieve zorg. “En ook een aantal personen die geïnteresseerd zijn om hier vrijwilligerswerk te doen. Dat is heel mooi. We hebben nu al 65 vrijwilligers, maar we kunnen er altijd meer gebruiken.”
 

Stichting Leendert Vriel, Wensambulance Oost-Nederland en Sociaal Hus

Bij de ingang van het hospice staan ook de Stichting Leendert Vriel, de Wensambulance Oost-Nederland en het Sociaal Hus om uitleg te geven over wat hun organisaties kunnen betekenen voor ongeneeslijk zieken en hun omgeving. Stichting Leendert Vriel biedt eveneens terminale zorg, maar dan bij mensen thuis. “Het is een andere keuze, maar we werken ook aanvullend, bijvoorbeeld in de dagen voordat er plaats is in het hospice. Dan kunnen wij het even overnemen.”
 

De Wensambulance kennen veel mensen wel, maar informeren blijft nodig. “Het is een misverstand dat wij alleen rijden voor terminale patiënten. Het gaat vooral om liggend vervoer, en dat hoeft niet altijd de laatste rit te zijn. Wacht in ieder geval niet te lang met het indienen van een wens.” De Wensambulance is een niet-gesubsidieerde organisatie en draait volledig op vrijwilligers.
 

Dat geldt niet voor het Sociaal Hus, de centrale toegang tot sociale zorg in de gemeente. “Denk bijvoorbeeld aan mantelzorgondersteuning of hulp bij rouw en verlies. Maar het kan ook heel praktisch zijn. Zo komt het voor dat mensen na verlies in een isolement raken, en dan kunnen wij ze wijzen op wat er allemaal te doen is in Borne.” (AJ/RH)

 

Voor meer informatie zie de websites van: Hospice Borne, Leendert Vriel Twente, Wensambulance Oost-Nederland, Sociaal Hus.

 

reageren op deze pagina

Open dag Hospice Borne

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!

Treinen toeterend door Borne

Vanaf vrijdagmiddag rijden treinen toeterend door Borne. De oorzaak daarvan is nog onduidelijk....
10-10-2025

Tweede keer Warme Jassen-actie

Ooit begon in Dublin een eenvoudig maar hartverwarmend initiatief: mensen lieten warme...
30-09-2025

Garagebrand aan Pampagras

De brandweer rukte zaterdagavond uit na een melding van brand aan de Pampagras. Ter plaatse...
27-09-2025

Open dag bij Hospice Borne

In het kader van de landelijke Week van de Palliatieve Zorg opent Hospice Borne op zaterdag 11...
25-09-2025

Informatieavond – van droom naar deurmat

ADVERTORIAL. Sta je op het punt om een woning te kopen of wil je alles weten over hypotheken, de...
25-09-2025

Flexflitser nu aan de Azelosestraat

De flexflitser in Borne heeft een nieuwe standplaats gekregen. Vanaf vandaag houdt het mobiele...
24-09-2025