
De werkzaamheden aan de Weerselosestraat zijn afgerond en de weg is inmiddels weer volledig open voor verkeer. Daarmee zijn Hertme en onder meer Hotel Restaurant Jachtlust opnieuw rechtstreeks bereikbaar vanuit Borne. Terwijl de herinrichting van de Weerselosestraat positief wordt ontvangen, is er in de gemeenteraad nu aandacht voor de gevolgen elders in het gebied.
Bermen zwaar beschadigd
Tijdens de afsluiting werd verkeer omgeleid via alternatieve routes, waaronder de Hedeveldsweg. Door het intensieve gebruik van deze sluipwegen zijn de bermen op meerdere plekken beschadigd geraakt. Dit leidde tot politieke vragen van Jan de Vries van GroenLinks/PvdA.
De Vries complimenteert de gemeente met het verloop van de werkzaamheden, maar plaatst daarbij een duidelijke kanttekening: “Fijn dat het onderhoud aan de Weerselosestraat voorspoedig is verlopen, maar bij de sluipwegen, zoals de Hedeveldsweg, zijn de bermen plat gezegd vernaggeld.”
Herstel zodra omstandigheden het toelaten
Wethouder Lammers liet weten dat de schade bekend is en dat herstel zal volgen. Volgens de wethouder wordt daarbij rekening gehouden met de weersomstandigheden. Zodra die het toelaten, zal Twente Milieu starten met het herstellen van de beschadigde bermen. Een concrete planning is nog niet bekendgemaakt.
Aandacht voor de nasleep
Met het afronden van de werkzaamheden aan de Weerselosestraat verschuift de aandacht nu naar de nasleep van de omleidingen. De verwachting is dat het herstel van de bermen nodig is om de verkeersveiligheid en uitstraling van de omliggende wegen weer op niveau te brengen. (RH/AJ/KDS)
© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.