
De vervulling van een bijzondere wens uit de Wensboom bracht een warme, bijna feestelijke sfeer naar Aveleijn aan de Parallelweg. In de keuken was het een gezellige drukte: de brigade van toprestaurant Dorset stond achter de pannen, waar stapels versgebakken pannenkoeken hun weg vonden naar cliënten en begeleiders. Tegelijkertijd werd er met zorg en precisie gewerkt aan een culinair hoogstandje.
Ingediende wensen
Voor Sebastiaan Gommers ging daarmee een langgekoesterde wens in vervulling. In december diende hij zijn idee in: samen koken met de koks van Dorset. “De begeleiding werkt hier altijd heel hard en ik wilde graag iets terugdoen. Het leek mij een mooie kerstgedachte.” Sebastiaan weet waar hij over praat. Hij volgde een koksopleiding en deed ervaring op in de keukens van meerdere toprestaurants. “Goed koken is een kunst,” zegt hij. Muziek in de oren van Willem Dankers, die samen met zijn team maar al te graag een dag vrijmaakte om die kunst in de praktijk te laten zien.
Alsof het zo moest zijn, bleek ook begeleidster Michelle een wens te hebben ingediend. “De circa 40 cliënten lunchen hier altijd en één keer per week doen we iets extra’s.” Haar idee: iedereen trakteren op pannenkoeken. Twee wensen, die naadloos samenkwamen in één smakelijke dag.
Culinair plezier
En zo gonste het deze dinsdag van de activiteit in de keuken. Kok Gijs verzorgde onverstoorbaar de pannenkoeken, terwijl chef-kok Davy samen met Ruben, Robin, Herman en Max aan de slag ging met poffertjes. In alle vormen en maten kwamen ze uit de pan en minstens zo belangrijk: er werd volop gelachen.
Aan de andere kant van de keuken bogen Willem en Sebastiaan zich over een klassieker: carpaccio. Natuurlijk niet zomaar een gerecht, maar opgemaakt als een plaatje en bereid met ingrediënten van topkwaliteit. Sebastiaan liet zien wat hij al in huis heeft, maar toonde zich uitermate leergierig naar nog meer keukengeheimen.
Het was een geslaagde wensvervulling met een uitermate smakelijk resultaat.
Over de Wensboom
De Wensboom Borne is een initiatief van Rabobank en WISH3, in samenwerking met BBO en Visit Borne. Al zes jaar zetten betrokken ondernemers zich in om wensen van en voor inwoners van Borne te vervullen. (AJ)
© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.