Sjoerd Welberg slaat als nieuwe voorzitter het eerste vat aan
MELBUUL誰DAGEN VAN START MET VAT, WIELERKOERS EN SAMANTHA STEENWIJK

Sjoerd Welberg slaat als nieuwe voorzitter het eerste vat aan

Met een ferme klap op het vat – op eigenlijk meerdere klappen - heeft Sjoerd Welberg donderdagavond de Melbuul’ndagen officieel geopend. Voor de nieuwe voorzitter was het zijn eerste openingshandeling sinds hij het stokje overnam. Het bier stroomde, de muziek ging aan en daarmee was het Bornse volksfeest officieel begonnen.
 

De Melbuul’ndonderdag was al volop op gang toen even verderop de wielrenners van de Ronde van Borne door het centrum raasden. De koers werd verreden tijdens de bedrijvenborrel op De Haven en zorgde voor een sportieve onderbreking van het feestgedruis. Met hoge snelheid zoefden de renners over het parcours, terwijl de Bornse ondernemers met elkaar het glas hieven en vakantieverhalen uitwisselden.
 

Weer en FC Twente

Van een massale toeloop langs het parcours van de wielrenners was overigens geen sprake. Op verschillende plekken stonden wel toeschouwers, maar de straten waren zeker niet afgeladen. Mogelijk had dat te maken met de timing van de koers. Op hetzelfde moment speelde FC Twente een belangrijke wedstrijd, die ongetwijfeld menige voetballiefhebber in Borne aan de televisie hield. Ook het weer zorgde voor een extra uitdaging. Het was drukkend warm in het centrum. Gelukkig bleef het de hele avond droog. Het voorspelde onweer wordt in Borne pas in de nacht verwacht.
 

Melbuul’ndagen echt van start

Na de bedrijvenborrel startte het openbare feestprogramma op De Haven. Samantha Steenwijk mocht daar de avond muzikaal openen. De zangeres bracht het plein verder in de feeststemming, waarna de Melbuul’ndagen echt op gang kwamen. De donderdag vormde daarmee een mooie opmaat voor de rest van het volksfeest. Vrijdag staan onder meer de kermis, Borne Culinair en Broadway op het programma. Zaterdag volgt een bomvol programma met de braderie, boekenmarkt, straatentertainment en de Run Bike Run, waarna ook ’s avonds de muziek weer centraal staat.
 

De Melbuul’ndagen zijn begonnen. En ondanks de warmte was donderdagavond al duidelijk: Borne heeft er weer zin in. (AJ/LL/RH/DdG)

 

reageren op deze pagina

Melbuul'ndonderdag

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!

Marble Ball niet alleen in trek bij bezoekers

Wie jaarlijks de open dagen van bloemenvereniging Floralia bezoekt weet inmiddels wel dat je er...
05-09-2026

Bokk地 & Bloaz地 maakt zich op voor derde editie

De herfst is pas echt begonnen als de bokbieren weer op tafel komen. Op zondag 4 oktober staat...
04-09-2026

Carpaccio, cowboys en volle pleinen bij...

Een beetje regen bleek zondag niet genoeg om Borne binnen te houden. Hoewel het weer duidelijk...
30-08-2026

Spetterende Melbuul'n zaterdagavond

Onze huisfotograaf Raymond Hofsté schiet tijdens de Melbuul'ndagen duizenden...
30-08-2026

Thomas Cremers opnieuw de snelste in Run Bike Run

De Melbuul’nzaterdag is traditioneel een dag waarop in Borne van alles tegelijk lijkt te...
29-08-2026

Borne laat zich niet tegenhouden door dreigende...

De tweede dag van de Melbuul’ndagen kwam vrijdag rustig op gang op de kermis. Vooral veel...
28-08-2026