Borne voert aanpak jeugdoverlast op
MEER TOEZICHT EN HANDHAVING OP PLEKKEN MET JEUGDOVERLAST

Borne voert aanpak jeugdoverlast op

Gemeente Borne, politie en jongerenwerk voeren de aanpak van jeugdoverlast op. Dat laat de gemeente dinsdag weten in een persbericht. Sinds eind augustus zijn zij vaker zichtbaar aanwezig op plekken waar overlast wordt ervaren. Jongeren worden aangesproken op hun gedrag, uit de anonimiteit gehaald en waar nodig worden ook hun ouders betrokken.

 

Geweldsincident

De extra inzet volgt op meerdere meldingen van overlast door jongeren. Ook BorneBoeit schreef de afgelopen periode verschillende keren over incidenten en zorgen rond groepen jongeren in Borne. Opvallend is dat de gemeente spreekt over de vierde week van augustus. Dat is de week na het ernstige geweldsincident waarbij een fietser op de F35 van zijn fiets werd getrapt en ernstig gewond raakte. Daar schreef BorneBoeit toen dit artikel over. Op welke locaties de extra inzet precies plaatsvindt, maakt de gemeente in het persbericht niet bekend.

 

De gemeente benadrukt dat jongeren de ruimte moeten krijgen om elkaar te ontmoeten. Dat hoort volgens haar bij het proces van opgroeien en volwassen worden. Die ruimte houdt volgens de gemeente echter op wanneer het woongenot, de leefbaarheid, de veiligheid of het veiligheidsgevoel van anderen onder druk komen te staan.

 

Vaker zichtbaar aanwezig

Boa’s, jongerenwerk en politie zijn daarom sinds de vierde week van augustus vaker aanwezig op locaties waar overlast wordt gemeld. Jongeren worden daar aangesproken op hun gedrag. Wanneer aanspreken niet voldoende helpt, kan naar hun identiteit worden gevraagd. Dat maakt het mogelijk om bijvoorbeeld een proces-verbaal op te maken. Indien nodig worden ook gesprekken met ouders gevoerd. De gemeente noemt ouders daarbij de eerstverantwoordelijken voor deze jongeren. Naast toezicht en handhaving wordt volgens de gemeente ook gekeken naar hoe het met de jongeren zelf gaat. Die informatie wordt meegenomen in de verdere aanpak.

 

Met de extra aanwezigheid, gesprekken en waar nodig handhaving willen gemeente, politie en jongerenwerk zorgen voor een veilige en prettige leefomgeving voor zowel jongeren als omwonenden. (KDS)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Ook jong geweest — 11 sep 2026
Gedrag van jongeren hangt niet samen met een electriche fiets, fat bike of brommer. Ik geloof dat elke ouder de juiste waarden en normen aan hun kroost mee geeft. Masr zoals iedereen weet die ook zelf die leeftijd heeft gehad doet adrealine erg veel. Jongeren worden overal weg gestuurd omdat er altijd wel iemand is die op welke manier dan ook last van ze heeft. Politie komt en het spel begint.

Ik snap dat ze zich gewoon moeten gedragen. Mee eens! Maar geeft ze een plek om samen te komen in een echte ruimte. Geen dom afdakje maar idd zoiets als het grutje vroeger. Dan zijn ze van de straat en overlast is stukken minder. Zo jammer dat de gemeente daar niet op inzet. Dan weten ouders waar ze uithangen en kan bijvb. Skills met ze in gesprek en een oogje op ze houden.
Loek Diemel — 08 sep 2026
Beste Esther,..... helemaal met jouw reactie eens!!!! Maar......het begin ligt toch bij de ouders oftewel opvoeding of het ontbreken daarvan. Om maar iets te noemen, als ouder scoor je natuurlijk bij het geven van een fattbike of elecktrische step, maar daar hoirt ook begeleiding en eventueel corrigeren van gedrag bij. Vandaag nog zag ik twee meisjes van niet ouder dan11 jaar schat ik, met een enorme vaart tussen voetgangers doorscheuren.... leuke meiden maar zonder correctie is dit het begin.
Vriendelijke groet
Esther — 08 sep 2026
Deze problematiek speelt al jaren..

Zeker , jeugd aanspreken op hun gedrag is erg nodig, dat moet in handen zijn van autoriteit, bv Politie.
Daarnaast moeten ouders weten waar hun kinderen mee bezig zijn..
Opvoeding moet niet alleen in handen zijn van Tik Tok ..
Jeugd buitensluiten en wegzetten als potentiële criminelen helpt ook niet.
Maar ze hebben ook een ontmoetingsplaats nodig zoals vroeger het grutje..

Kan het grote pand dat al 20 jaar leegstaat aan de Grotestraat die functie niet krijgen, al is het tijdelijk..
Het kan niet zo zijn dat we vluchtelingen opvang bieden terwijl onze Jeugd dat niet krijgt..

Hierbij een oproep aan de Gemeente Borne: Wanneer gaan we constructief en effectief onze jongeren helpen?

Met Vriendelijke Groet,
Esther J
Rudie — 08 sep 2026
De ouders gewoon een flinke boete geven letten ze misschien beter op hun kids.

Fien Sabèl (13) laat van zich horen met eerste...

Een vriend van haar vader hoorde haar boven op haar kamer zingen. Via hem kwam Fien Sabèl...
14-10-2026

Auto belandt in water aan Sumpelmaat

Aan de Sumpelmaat in de Bornsche Maten is dinsdagmiddag een auto in het water terechtgekomen....
13-10-2026

Stroomstoring op bedrijventerrein Veldkamp

Aan De Vormerij op bedrijventerrein De Veltkamp werd maandagmorgen een stroomstoring gemeld....
12-10-2026

Het rijk van ‘Koning Ledeboer’

De naam Ledeboer is in Borne vooral verbonden met de machinefabriek die Johan Marie Ledeboer in...
11-10-2026

De flexflitser staat opnieuw aan de Azelosestraat

De flexflitser is vandaag, vrijdag 9 oktober, opnieuw geplaatst aan de Azelosestraat in Borne....
09-10-2026

Heeft u al een coronaprik gehaald?

ADVERTORIAL. Heeft u al een coronaprik gehaald? Het is van 25 augustus tot en met 27 november...
09-10-2026