Problemen door storm
18-01-2018
OVERLAST OP WEGEN EN SPOOR

Problemen door storm

De storm die over ons land raast, en waarvoor het KNMI inmiddels code rood heeft afgegeven, zorgt ook in Borne voor problemen. Er komen meldingen binnen van hinder op het spoor en gesloten spoorwegovergangen, rondslingerende dakramen, trampolines, containers en dixie's en omgewaaide bomen.

 

Op de snelwegen zijn veel meldingen van opstoppingen en vertragingen door de storm. De afrit Hengelo bij Ikea was vanmorgen enig tijd afgesloten vanwege een ongeluk met meerdere auto’s.

 

Ook bij knooppunt Buren ontstonden problemen door een ongeluk waarbij drie auto’s betrokken waren.

 

Een omgewaaide boom blokkeerde de Hoofdstraat in Zenderen (foto boven). Aan het Blauwgras raakte het dak van een woning los (foto rechts).

 

Spoor

De overwegen op de Deldensestraat, Azelosestraat, Bornerbroeksestraat en de Jupiterstraat waren tijdelijk gesloten. De oorzaak was een storing in de bovenleiding. Twente Milieu zorgde voor het plaatsen van afzettingen en verkeersregelaars ter plaatse

 

In heel Nederland is het treinverkeer rond 11.00 uur stilgelegd vanwege de storm. Om 12.15 uur meldt de gemeente Borne dat alle overwegen weer geopend zijn.

 

Intensieve dag voor brandweer

Voor de brandweer betekende de storm topdrukte. In Twente werden in totaal tot 16.30 uur 566 meldingen geregistreerd. Vooral omgevallen bomen maar ook afgewaaide dakpannen en gevelbekledingen. Bovendien waren er diverse verkeersongevallen als gevolg van de storm. In Enschede viel een dode te betreuren en er was een zwaargewonde op de N36. De brandweer had er met 35 voertuigen en ongeveer 200 mensen de handen aan vol.

 

In de loop van de middag nam de storm af en ook de intensiteit van de meldingen bij de brandweer, die op het hoogtepunt tussen 12.00 uur en 13.00 uur vier meldingen per minuut bedroeg. “Een behoorlijk intensieve dag”, meldt een woordvoerder. “En dat is het nog. Er komen nog steeds meldingen binnen en nog maar de helft van de meldingen is afgehandeld.”

 

Vanuit Borne ontving de brandweer 25 meldingen. Voor het grootste deel omgewaaide bomen.

 

 

reageren op deze pagina
Helmie Rensen — 18 jan 2018
Ik ben bij de Ikea onder het viaduct gegaan, dat kan natuurlijk altijd. Hoef je niet eerst alles langs te gaan om tot de ontdekking te komen dat (bijna) alles dicht zit.
Herman Ellenbroek — 18 jan 2018
Toch fijn dat de overgang bij de Oonksweg nog open is.

Stormschade 18 januari 2018

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!

Vreemd licht boven Borne

Wie vrijdagavond rond half elf naar de hemel keek, heeft het misschien ook gezien. Een fel licht...
25-07-2026

Traumahelikopter landt bij medische inzet

Meerdere hulpdiensten zijn vrijdagavond uitgerukt naar een woning in de Nachtegaalstraat in...
24-07-2026

Fietser onwel op Hoofdstraat Zenderen

Een fietser is woensdagmiddag ernstig onwel geworden op de Hoofdstraat in Zenderen. Rond 16.08...
24-07-2026

Soms vind je onderweg iets anders dan je zocht

"Kijk, een torenvalk." Midden in het gesprek dwaalt de blik van Louiza Haaloui naar de...
21-07-2026

Toen al keek heel Borne mee: 112-nieuws is van...

De sirenes klinken. Niet veel later stijgen de bezoekersaantallen op BorneBoeit. "Wat is er...
20-07-2026

Verborgen leven in een Bornse beek

Wie in deze periode door het Bornse buitengebied fietst of wandelt, komt regelmatig langs beken...
17-07-2026