Kunst- en cultuurprogramma afgerond
MATIGE BELANGSTELLING VOOR EINDPRESENTATIE BASISSCHOLEN

Kunst- en cultuurprogramma afgerond

Onder helaas matige belangstelling vond vrijdagmiddag in het openluchttheatertje achter het Kulturhus de afsluiting plaats van het kunst- en cultuurprogramma ‘De Mammoet van Borne heet Boris’. Zo’n 1.300 leerlingen van de bovenbouw van alle basisscholen in Borne, Zenderen en Hertme hebben er dit schooljaar aan meegewerkt.

 

Wethouder Martin Velten benadrukte in zijn afsluitende toespraak het belang van kunst en cultuur. “Het leidt tot een bredere kijk op de wereld, vergroot de algemene ontwikkeling en vergroot de nieuwsgierigheid, hetgeen weer leidt tot leergierigheid”, zo zei hij. Het gehele programma bestond uit een drietal projecten. Bij ‘Kunst in de klas’ hebben de leerlingen van waardeloos materiaal een dier gemaakt. ‘Poëzie in de klas’ leverde mooie gedichten en verhalen op en het derde is de Boristentoonstelling die nu in het Kulturhus en Het Dijkhuis te zien is.

 

‘Kunstenaars in de klas zijn nodig’

Vervolgens was het de beurt aan vier leerlingen die voordroegen wat ze in dat kader hadden gemaakt. Zij fantaseerden wat voor dier zij waren, hoe zij zouden leven en hoe zij aan vriendjes zouden kunnen komen. Charlotte Bakker, werkzaam op een school in de Stroom-Esch, belichtte het belang van kunst- en cultuureducatie op de school vanuit haar eigen perspectief. Zij maakte duidelijk dat je daarvoor echt kunstenaars in de klas moet hebben “omdat dat de mensen zijn die op een andere manier denken en voelen.”

 

Een kort toneelspel tussen een archeoloog en een kunstenaar maakte dat verschil nog eens heel duidelijk aan de hand van de vondst van de resten van Boris. Waar de archeoloog denkt vanuit de feiten, doet de kunstenaar dat vanuit zijn gevoel, zo bleek. Tot slot van de bijeenkomst werd iedereen uitgenodigd de tentoonstelling te bezoeken. (HvR)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Muziek, acrobatiek en popcorn: Muziekcircus...

Wie bij een harmonieconcert vooral denkt aan muzikanten op een rij stoelen en een dirigent...
26-09-2026

Museumliefhebbers hebben er een bijzondere...

Museumbezoek zit in de lift. En voor inwoners van Borne wordt het aanbod in de directe omgeving...
14-09-2026

Bornse monumenten vertellen verhalen van...

Wie zaterdag 12 september door Borne wandelde, fietste of een monument binnenstapte, ontdekte...
12-09-2026

Grote belangstelling voor bijzondere expositie...

Afgevallen bladeren, verdroogde grassen en een dood kikkertje: materiaal dat doorgaans wordt...
11-09-2026

‘Je weet pas wat bij je past als je het ontdekt’

Een zaal vol kinderen, honderd nieuwsgierige gezichten en ineens die ene vraag die bijna...
08-09-2026

Zeven generaties achter het orgelklavier

In ruim twee eeuwen groeide het organistenambt in Borne uit tot een familietraditie waarin de...
07-09-2026