Zeemansliederen klinken op het Dorsetplein
01-07-2025
ZATERDAG OM 14.00, 15.00 EN 16.00 UUR

Zeemansliederen klinken op het Dorsetplein

Zet je schrap voor een muzikale zeebries in het hart van Borne, want het Twents Shantykoor Bornse Maten hijst zaterdag 5 juli de zeilen voor drie spetterende optredens op het Dorsetplein. Om 14.00 uur, 15.00 uur en 16.00 uur klinken de vertrouwde klanken van zeemansliederen over het plein. “Gewoon omdat we het heerlijk vinden om voor mensen te zingen,” zegt Gerrit Runhart, lid van het koor. “Maar misschien is het ook wel een kleine voorbode van iets groters dat in aantocht is.”
 

Jubileumplannen

Volgend jaar viert het shantykoor namelijk zijn zilveren jubileum – 25 jaar op koers – en er wordt al driftig gebrainstormd over een groots shantyfestival. “We zijn nog in de opstartfase,” vertelt Runhart. “Het idee dobbert al rond, maar het moet nog wel uitgroeien tot een stevig schip.” Plannen zijn er genoeg: meerdere koren uit de regio zouden kunnen aanmeren in Borne, en misschien zelfs gezelschappen uit het buitenland. “In Duitsland leeft het genre nog sterker dan hier. We hebben daar al eens opgetreden in onze partnerstad Rheine – een festival van topniveau, echt indrukwekkend.”
 

Voor wie het nog niet wist: shanty’s zijn traditionele zeemansliederen, vroeger gezongen door matrozen op grote zeilschepen. “Tijdens het zwoegen aan dek, maar ook om de geneugten van het walbezoek te bezingen,” legt Runhart uit.
 

Aanstaande zaterdag meert de bemanning van Shantykoor Bornse Maten dus aan op het Dorsetplein. “Iedereen is welkom om gratis te komen luisteren. Zeebenen zijn niet nodig, maar meezingen mag!” (AJ)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Hs — 01 jul 2025
Nou super gezellig toch Dat was het gisteren ook met het optreden van het stedelijk orkest bij de Rozenhof Top gedaan volgend jaar maar weer heb genoten van jullie en zo te horen a.‘s zaterdag ook weer

Iepron in beeld

De expositie ‘De Achtertuin!’ van beeldend kunstenares Carla Vons is dit keer te...
07-03-2026

100 jaar Bornse Harmonie

Dit jaar viert de Bornse Harmonie haar honderdjarig bestaan – een eeuw vol muziek,...
05-03-2026

Ilse DeLange opnieuw naar Hertme

Ooit was zij de allereerste artiest die optrad tijdens een buitenluchtconcert van poppodium...
03-03-2026

Atelier Hubertsart opent haar deuren

Op zaterdag 28 februari opende Atelier Hubertsart officieel de deuren van de nieuwe locatie aan...
01-03-2026

Davina Michelle opnieuw naar Hertme

In 2022 stond Davina Michelle voor het eerst op het podium van het openluchttheater in Hertme....
24-02-2026

Wat hebben de kruiswegstaties en zwerfvuil gemeen?

Dit jaar zijn de vastentijd van christenen en de ramadan van moslims ongeveer tegelijk begonnen....
22-02-2026