Koningsspelen met ontbijt en Pasapas
TWEEDUIZEND KINDEREN DANSEN OP DE PASAPAS EN SPELEN ZICH IN HET ZWEET

Koningsspelen met ontbijt en Pasapas

Voor bijna tweeduizend basisschoolleerlingen begon deze vrijdag met een Koningsontbijt. Het is immers de dag van de jaarlijkse Koningsspelen. Wel wat vroeg dit jaar, maar dat is vanwege het feit dat het volgende week Goede Vrijdag is en even later de meivakanties beginnen. Het is de kinderen uit Borne, Hertme en Zenderen om het even, feest is immers feest. Dus werden om half negen de boterhammetjes op school gesmeerd, de oranje attributen tevoorschijn getoverd en waar mogelijk rood-wit-blauwe vlaggetjes op de wangetjes geschminkt.

 

In colonne naar ’t Wooldrik

Daarna ging het in colonne naar sportpark ’t Wooldrik waar om kwart voor tien met het zingen van de ‘Pasapas’, het Koningslied 2019, de spelen zouden worden afgetrapt. De groepen 5 tot en met 8 verzamelden zich op het hoofdveld van NEO en daar was het Kirsten Vriesema, een stagiaire van het ROC van Twente, die het voortouw nam bij het zingen en dansen van het lied. Samen met een drietal andere stagiaires, Borne Sport én tal van andere vrijwilligers zorgt zij ervoor dat het vandaag een echte feestdag moet worden voor de kinderen.

 

Zo doen de groepen 1 tot en met 6 allerlei spelletjes, waarbij plezier en samenwerken voorop staan. De groepen 7 en 8 leven zich uit in een atletieksportdag. En ook daar geldt: meedoen is belangrijker dan winnen. En gezien het enthousiasme van de kinderen moet het ongetwijfeld een leuke dag worden, ondanks de frisse temperaturen, maar met - en zoals het hoort - een stralend Oranjezonnetje. (AJ/BM)

 

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

 

 

Koningsspelen 2019


    Nieuwe energie voor de Bornse ijsbaan

    Terwijl de thermometer deze week opnieuw richting tropische waarden kruipt, zijn de...
    07-07-2026

    Racoon in augustus naar Hertme

    Het Openluchttheater in Hertme krijgt deze zomer een extra concertavond. Metropool heeft...
    07-07-2026

    LEGO Event trekt veel publiek naar bomvol Huis...

    Nog voordat zondagmorgen om 10.00 uur de deuren opengingen, was het LEGO Event van...
    28-06-2026

    Zenderen viert feest, ondanks code rood en oranje

    Het was warm, om niet te zeggen bloedheet, gisteren en vandaag. Ook aan de Lidwinaweg in...
    27-06-2026

    Zenderen maakt zich op voor feestweekend

    Drie dagen feest, honderden deelnemers, tientallen vrijwilligers en een programma voor alle...
    19-06-2026

    Haringparty brengt 15.000 euro bijeen voor...

    Met een strakblauwe lucht, temperaturen van ruim 32 graden, koude drankjes en natuurlijk volop...
    18-06-2026