Kerstsprookje in de Honingzoet
20-12-2020
DUIZENDEN LICHTJES, EEN KERSTMAN MET CADEAUTJES EN BLIJE KINDEREN

Kerstsprookje in de Honingzoet

Aan de Honingzoet in de Bornsche Maten was het zondagmiddag toch nog een beetje feest. Want hoewel de lockdown een rem zet op alle uitbundigheden rondom de komende feestdagen, was het zowaar de kerstman zelf die de plusminus vijftig kinderen uit de straat een bijzondere verrassing bereidde. Bij de grote verlichte kerstboom deelde hij cadeautjes uit, terwijl de ouders op gepaste afstand en in de onmiddellijke nabijheid van hun huis het sprookjesachtige tafereel aanschouwden.

 

Het is alweer twee jaar geleden dat de bewoners van de jonge straat hun handen ineensloegen. “We zijn immers noabers en die saamhorigheid willen we ook uitdragen”, zo was hun motto. Het mannelijk deel van de Honingzoeters trok daarop het bos in om ‘greun’ te halen en ze kwamen met een vele meters hoge boom terug. Tijdens een feestelijke zondagmiddag vlak voor kerst werden de lichtjes toen ontstoken en een hapje en drankje maakten het feest compleet.

 

Peugeot cabrio in plaats van een arreslee

Het ‘greun haal’n’ werd een blijvertje en een jaar later werden ook de vele kleine boompjes in de straat opgesierd met talrijke kerstlampjes. Het kersttafereel was compleet. Maar corona betekende dit jaar een domper, want een feestelijke middag met alle bewoners zat er gewoonweg niet in. Daarop belden ze de kerstman en die zag het alternatieve plan wel zitten. En zo kon het gebeuren dat hij rond half vijf bij het invallen van de duisternis met een Peugeot cabrio, in plaats van met de arreslee, de straat kwam binnenrijden, al snel achternagerend door alle uitbundig roepende kinderen.

 

Na een rondje gemaakt te hebben, stapte hij bij de hoge boom uit, waar ‘ie zich van meet af aan omringd wist door de grote kinderschare. En terwijl de kerstmuziek uit de boxen galmde, bleek hij bovendien voor iedereen nog eens een cadeautje te hebben meegebracht. Mooier kon deze stille zondagmiddag voor hen niet worden. Na een uurtje vertrok de gulle gever weer. De duizenden lampjes blijven echter branden. Daar is het immers Kerstmis voor aan de Honingzoet. Want één ding is zeker, het virus krijgt de saamhorigheid er daar niet onder. (AJ/BM)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

 

 

De bladkorven staan er weer

De sfeerverlichting in het centrum hangt er alweer om extra sfeer en gezelligheid te brengen in...
15-10-2025

Veel belangstelling voor open dag hospice

In het kader van de landelijke Week van de Palliatieve Zorg worden in het hele land activiteiten...
11-10-2025

Treinen toeterend door Borne

Vanaf vrijdagmiddag rijden treinen toeterend door Borne. De oorzaak daarvan is nog onduidelijk....
10-10-2025

Tweede keer Warme Jassen-actie

Ooit begon in Dublin een eenvoudig maar hartverwarmend initiatief: mensen lieten warme...
30-09-2025

Garagebrand aan Pampagras

De brandweer rukte zaterdagavond uit na een melding van brand aan de Pampagras. Ter plaatse...
27-09-2025

Open dag bij Hospice Borne

In het kader van de landelijke Week van de Palliatieve Zorg opent Hospice Borne op zaterdag 11...
25-09-2025