Roken en stoken aan banden
ROOKVRIJE ZONES EN VOORWAARDEN AAN HOUTSTOOK BIJ EVENEMENTEN

Roken en stoken aan banden

Tijdens de behandeling van de herziene Algemene Plaatselijke Verordening werden twee extra aanscherpingen op de regels door de gemeenteraad aangenomen. De eerste betreft de aanwijzing van rookvrije zones in de openbare ruimte en de andere om bij evenementen houtstook, zoals vuurkorven, slechts onder voorwaarden toe te staan.
 

Rookvrije zones

De rookvrije zones kwam van GB90. Karin Scholten: “Zien roken doet roken. Als gemeente moeten wij het goede voorbeeld geven voor wat betreft ons eigen gezondheidsbeleid.” Zij pleitte voor het aanwijzen van gebieden waar niet gerookt mag worden, zoals bijvoorbeeld bij speelplekken, bij scholen, voor de ingang van het gemeentehuis, het Kulturhus en ’t Wooldrik. De gemeenteraad ging er unaniem in mee en ook burgemeester Jan Pierik, portefeuillehouder op het onderwerp, vond het een ‘goede stap in de richting van een algeheel rookverbod’. Het college gaat volgend jaar aan de slag met de uitwerking.
 

Vuurkorven bij evenementen

Ook over rook ging de motie van GrLi/PvdA, maar dan over rook die vrijkomt bij het verbranden van hout. Omdat mensen overlast ervaren van houtstook en het schadelijk is voor volksgezondheid en luchtkwaliteit zou de partij het liefst helemaal geen houtstook meer willen. Jan de Vries: “Ik zou willen zeggen: ‘kap ermee’. Maar dat kan niet. Toch willen we een stapje maken.” Paasvuren verbieden gaat De Vries te ver. Daar zou ook geen draagvlak voor zijn. Maar bij het afgeven van evenementenvergunningen zou opgenomen moeten worden dat sfeervuren, zoals terrashaarden en vuurkorven, enkel mogen branden wanneer de site stookwijzer voor de betreffende locatie de code geel of oranje geeft. 
En dat advies is onder andere afhankelijk van de weersomstandigheden.
 

Door een meerderheid van de gemeenteraad werd de motie gesteund. VVD en CDA stemden tegen, met name omdat men vreesde voor de volgende stappen in deze lijn van beleid. (AJ)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
wgkub — 06 jan 2024
wie handhaaft deze regels??!
Han Wijman — 20 dec 2023
Heel goed. Ik heb hier enkele jaren geleden al om gevraagd bij de gemeente. Nu ook handhaven!

Anne-Sophie neemt de keten over van Elise

Zo vol is de publieke tribune van de Bornse raadszaal niet vaak. Dinsdagavond hadden...
03-11-2026

Locoburgemeester feliciteert eigen opa en oma

Een felicitatie namens het gemeentebestuur is voor een locoburgemeester doorgaans een...
27-10-2026

Voortaan glas op kleur scheiden

Wie in Borne zijn lege flessen en potten naar de glasbak brengt, moet vanaf nu even opletten....
27-10-2026

Borne telt steeds meer miljonairs

De kans dat je in Borne een miljonair tegenkomt, is het afgelopen jaar weer een stukje groter...
27-10-2026

Wateroverlast of droogte: wat merk jij in Borne?

ADVERTORIAL. Een flinke regenbui en de straat staat blank. Of juist een lange, droge periode...
27-10-2026

Bewoner brengt gezin in veiligheid bij brand in...

Aan de Wilhelminastraat in Borne is maandagavond om 20.13 uur de brandweer uitgerukt voor een...
26-10-2026