Zaterdag wordt Borne weer schoon
JAARLIJKSE ACTIEDAG IN ONZE GEMEENTE MET RUIM 100 VRIJWILLIGERS

Zaterdag wordt Borne weer schoon

Vorig jaar ging het vanwege corona allemaal niet door, maar dit keer zetten tal van vrijwilligers toch hun schouders er weer onder: Borne Schoon op zaterdag 20 maart gaat dus door! Borne Schoon is de jaarlijkse actiedag in onze gemeente, waarop vrijwilligers, inwoners, verenigingen, bedrijven en organisaties enkele uurtjes lang hun handen uit de mouwen steken om het zwerfvuil een halt toe te roepen.

 

Van oorsprong is Borne Schoon een initiatief van de BBO, Welbions, voetbalvereniging NEO, Jan Ligthartschool en de gemeente Borne. In de loop der jaren hebben tal van organisaties zich er echter bij aangesloten, waaronder uiteraard Twente Milieu, dat voor deze gelegenheid allerlei gereedschappen en attributen beschikbaar stelt om het vuil in te zamelen. Van 10.00 tot 12.00 uur trekken de vrijwilligers er dan op uit om op tal van plekken, de zogenaamde hotspots, aan de slag te gaan.

 

‘Alle hulp is welkom’

Vanwege corona worden dit jaar alle mogelijke voorzorgsmaatregelen genomen die in deze tijd nu eenmaal zo gewoon zijn geworden, zoals de anderhalve meter en een mondkapje. Ook zijn er dit jaar geen koffie-, pannenkoek- of broodjesmomenten. Het accent ligt dus echt op de buitenwerkzaamheden. Inwoners van Borne, Hertme en Zenderen die op zaterdagmorgen 20 maart ook enkele uurtjes hun handen uit de mouwen willen steken, zijn volgens projectleider Wim Geul van harte welkom. “Graag zelfs!”, klinkt het. Aanmelden kan door hem een mailtje te sturen.

 

In onze special Borne Schoon is meer te lezen over de jaarlijkse actiedag, de hotspots in onze gemeente en zo meer. (BM)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

reageren op deze pagina
Joanne — 16 mrt 2021
Nee Paul, dat wist ik inderdaad niet.
Je kunt immers niet alles weten wat er zich in Borne heeft afgespeeld.
Paul Cohn — 15 mrt 2021
@Joanne u weet kennelijk niet hoe dit jarenlang georganiseerd werd door enthousiaste burgers, nog minder dat iedere groep die meedeed niet alleen die prikstokken kon ophalen die de gemeentewerf voor ons klaar had liggen in de gewenste aantallen, maar ook vuilniszakken met bijbehorende draagringen met handvat, chroomleren handschoenen et cetera. En de Gemeente kwam na afloop alles weer ophalen ook, inclusief de -helaas boordevolle- vuilniszakken.
Joanne — 15 mrt 2021
Een heel goed initiatief!
Jammer dat het moet want Borne is niet zo schoon.
Er ligt veel zwerfvuil!
De prikstokken zou de gemeente Borne of Twente Mileu gratis moeten verstrekken.
Dan wil ik om en bij mijn eigen huis het netjes houden.


Provincie deelt Borne oranje kaart uit

In het systeem van interbestuurlijk toezicht van provincie op gemeenten kleurt Borne oranje....
16-04-2021

‘Bricks, Bites en Behaviour’

Tijdens het Politiek Beraad dinsdagavond bleek dat het diverse fracties nog niet helemaal...
06-04-2021

Verwarring en ongeloof over nieuw financieel beeld

Tijdens het Politiek Beraad dinsdagavond bleek dat een groot deel van de gemeenteraad maar...
31-03-2021

‘Borne blijft financieel gezond’

Na alle cijfers nog eens grondig doorgespit te hebben komt het college van burgemeester en...
26-03-2021

Keuzes voor ’t Wooldrik

De herontwikkeling van sportpark ’t Wooldrik is een van de grootste projecten die in de...
25-03-2021

College kiest voor intrekken bij Kulturhus

Het College stelt de gemeenteraad voor om de gemeentelijke organisatie te gaan huisvesten in en...
25-03-2021