Verbonden in Licht een vaste waarde
OPNIEUW 1.000 BEZOEKERS OP HET GEDENKPARK

Verbonden in Licht een vaste waarde

De herdenkingsavond Verbonden in Licht op het Gedenkpark aan de Von Bönninghausenstraat heeft, ondanks de noodgedwongen corona-pauze, nog niets aan betekenis verloren. Deze zaterdag vonden opnieuw tegen de 1.000 belangstellenden hun weg over de sfeervol verlichte paden. Ze genoten van prachtige muziek, luisterden naar gedichten, staken een kaarsje op of proefden simpelweg de ingetogen sfeer in een bijzondere ambiance. In gedachten bij hen die gemist moeten worden. Zij die lang geleden gestorven zijn of recent het leven hebben verlaten.
 

Oekraïne

Bijzonder indrukwekkend was de expositie in het vroegere baarhuisje. Oekraïense oorlogsvluchtelingen hadden hun ziel en zaligheid gelegd in tekeningen, die de oorlog en alle persoonlijke leed dat daaruit voortkomt angstaanjagend dichtbij bracht. Mooi in de intenties, ijzingwekkend in de gedachten aan een wereld die je erachter maar ternauwernood kunt voorstellen.
 

Respectvol én ongedwongen

Het was alweer de zevende editie van het evenement waar enorm veel waardering voor is en waar velen zich voor inspannen. Het concept van een herinneringsavond, waar iedereen op zijn of haar manier dichtbij de overleden dierbaren kan zijn, spreekt velen aan. Niets hoeft, alles mag. Een traan is vanzelfsprekend geaccepteerd, maar evenzogoed mag er gelachen worden, vrienden en kennissen uitbundig begroet, ongedwongen een kopje koffie drinken en kinderen laten spelen op het park waar even verderop iemand diep in gedachten verzonken is. Het kan en mag allemaal en dat maakt het uitermate laagdrempelig en plezierig voor iedereen.
 

Verbonden in Licht is een vaste waarde geworden in Borne. Volgend jaar de achtste editie. (AJ/BM/RH)

 

Verbonden in Licht

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Marja Zandjans — 29 okt 2022
Alle vrijwilligers, maar ook zeker alle bezoekers enorm bedankt!
Fijn dat Borne Boeit aanwezig was.

Bokk地 en Bloaz地 is een heerlijke...

Een enthousiaste organisatie, muziek, een mooie omgeving en onderweg een happie en een tappie....
04-10-2026

Borne maakt zich op voor zesde editie Slag om...

Borne maakt zich op voor alweer de zesde editie van Slag om Borne. Zaterdag staat het dorp...
18-09-2026

Marble Ball niet alleen in trek bij bezoekers

Wie jaarlijks de open dagen van bloemenvereniging Floralia bezoekt weet inmiddels wel dat je er...
05-09-2026

Bokk地 & Bloaz地 maakt zich op voor derde editie

De herfst is pas echt begonnen als de bokbieren weer op tafel komen. Op zondag 4 oktober staat...
04-09-2026

Carpaccio, cowboys en volle pleinen bij...

Een beetje regen bleek zondag niet genoeg om Borne binnen te houden. Hoewel het weer duidelijk...
30-08-2026

Spetterende Melbuul'n zaterdagavond

Onze huisfotograaf Raymond Hofsté schiet tijdens de Melbuul'ndagen duizenden...
30-08-2026