Jong Zenderen omarmt koude Sint
19-11-2022
WARM BAD VOOR GOEDHEILIGMAN IN OVERVOL RIGTERSHOES

Jong Zenderen omarmt koude Sint

Het duurt nog dik twee weken voordat de Goedheiligman zijn zoveelste verjaardag viert. Toch is het alom merkbaar dat zijn feestje - en onze Pakjesavond - snel nadert. Overal verschijnen Pieten en als het enigszins kan, laat ook Sinterklaas zelf zijn gezicht steeds vaker zien. Zo ook in Zenderen, waar de bisschop zaterdagmiddag voor het eerst in zeven jaar weer officieel welkom werd geheten. En dat gebeurde bij ’t Rigtershoes, waar Carmen Welberg namens de organisatie van ‘Sint in Zenderen’ enkele warme woorden sprak.

 

Groots en uitbundig

Warme woorden die meer dan toepasselijk waren want Sinterklaas en zijn Pieten hadden er net een koude rit in een open Cadillac opzitten om het vernieuwde etablissement vlakbij het Patersbos te kunnen bereiken. Een pittige opgave die niet voor niets bleek, want zijn ontvangst door jong Zenderen was groots en uitbundig. Het was een gedrang van jewelste voordat de Goedheiligman de rode loper bereikte die speciaal voor hem was uitgerold. En eenmaal binnen was het al niet anders. Een volgepakt Rigtershoes derhalve, waar iedereen plots oog in oog stond met de ruim bebaarde en de papa’s en mama’s glunderend en tevreden op de achtergrond de ontwikkelingen konden volgen.

 

In zijn eerste woorden vertelde Sinterklaas dat ‘ie ondanks de kou toch genoten had van zijn rit door Zenderen en vooral onder de indruk te zijn van de nieuwe dorpsvlag die speciaal voor zijn komst her en der was uitgestoken. Daarna ging hij met de kinderen in gesprek en vroeg hij hen naar hun belevenissen tijdens de spelletjesmiddag die even daarvoor in het Patersbos plaatsvond. Ook nam hij alle tijd om met de kinderen op de foto te gaan. Kortom, feestelijker kon het allemaal niet worden.

 

Vermakelijk rondje Patersbos

Een feest dat zeker ook in het Patersbos werd gevierd, waar de organisatie een speciale route had uitgezet voor ouders met kinderen. Op verschillende plekken konden opdrachten worden uitgevoerd. Van stokpaardje rijden tot door de schoorsteen kruipen, en van slalommen met pakjes tot een letterspel, waarbij het woord Pietenmuts uiteindelijk de goede oplossing bleek te zijn. Behulpzame en goed gemutste Pieten en Pietjes hielpen de kleintjes waar mogelijk en zorgden ervoor dat het rondje Patersbos vooral ook een vermakelijk rondje werd. Net zoals de hele middag trouwens. Een middag die voor de Sint en gevolg ongetwijfeld volgend jaar tot een hernieuwde kennismaking met Zenderen zal leiden. (RH/BM)

 

Sint in Zenderen

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Zenderen maakt zich op voor feestweekend

Drie dagen feest, honderden deelnemers, tientallen vrijwilligers en een programma voor alle...
19-06-2026

Haringparty brengt 15.000 euro bijeen voor...

Met een strakblauwe lucht, temperaturen van ruim 32 graden, koude drankjes en natuurlijk volop...
18-06-2026

Ondernemersfonds Borne komt tekort

Het Ondernemersfonds Borne blijkt in 2026 onvoldoende budget te hebben om alle aanvragen voor...
15-06-2026

Paul Roetgerink is de nieuwe schutterskoning

Met het 306de schot viel zaterdag het doek voor de Spassvogel. Het houten gevogelte had er toen...
13-06-2026

Gezellige en sportieve drukte op het...

Ondanks donkere wolken en af en toe een paar spetters regen is het Beekparkfestival...
13-06-2026

Goed Genoeg Weer Festival

Het had mooier gekund. De eerste regendruppels vielen juist op het moment dat de bezoekers zich...
06-06-2026