Feestelijk welkom voor Sinterklaas in Zenderen
BIJNA 100 KINDEREN HALEN DE SINT UITBUNDIG BINNEN

Feestelijk welkom voor Sinterklaas in Zenderen

Rond 15.30 uur begon de spanning op te lopen in de Prinsenstraat in Zenderen. Zou Sinterklaas niet vergeten zijn dat hij vandaag al in Zenderen werd verwacht? Een beetje eerder dan gebruikelijk na zijn glorieuze aankomst in Nederland vanuit het verre Spanje. Bijna 100 kinderen en hun ouders stonden opgewonden te wachten. De adrenaline gierde door de jonge lijfjes, en stil blijven staan bleek bijna onmogelijk. Bewegen was overigens ook wel nuttig, want hoewel het gelukkig droog was, voelde het behoorlijk koud aan.
 

'Sinterklaas! Sinterklaas!'

Al snel klonken in de verte de vrolijke klanken van de Tis Ma Waj Went Band. “Ik hoor ze, ik hoor ze!”, klonk het enthousiast. Zelfs de koeien langs de Prinsenweg kwamen nieuwsgierig dichterbij. Er stond duidelijk iets bijzonders te gebeuren, en dat wilden de roodbonte dames beslist niet missen. En ja hoor, daar was hij dan! In een open sportwagen, vergezeld door zijn pepernoten-strooiende Pieten en voorafgegaan door de muzikanten van het dweilorkest. “Sinterklaas! Sinterklaas!”, riep de jonge menigte zodra ze de man met de baard, de staf en de mijter herkenden.
 

De Goedheiligman was overduidelijk blij om weer in Zenderen te zijn en nam uitgebreid de tijd om de handjes van zijn enthousiaste welkomstcomité te schudden. Daarna was het tijd om de warmte van het Sindron op te zoeken en plaats te nemen op zijn feestelijk versierde stoel. De kinderen van Zenderen zaten vol bewondering aan zijn voeten, terwijl de ouders op een afstandje vertederd toekeken. Er werd voor de Sint gezongen en gedanst. Sinterklaas bewonderde op zijn beurt de mooie tekeningen van de kinderen en sprak lieve woorden tot iedereen.
 

Onder de indruk

De kinderen waren diep onder de indruk en keerden helemaal in sinterklaasstemming naar huis na een enerverende middag, die al was begonnen met een spelcircuit op het schoolplein. Onder begeleiding van vooruitgesnelde Pietjes legden ze hindernisparcours af, wierpen ze cadeautjes in schoorstenen en kegelden ze pakjes omver. Vijf december, laat maar komen. Zenderen is er klaar voor! (AJ/RH)

 

Intocht Sinterklaas Zenderen

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Bokk地 en Bloaz地 is een heerlijke...

Een enthousiaste organisatie, muziek, een mooie omgeving en onderweg een happie en een tappie....
04-10-2026

Borne maakt zich op voor zesde editie Slag om...

Borne maakt zich op voor alweer de zesde editie van Slag om Borne. Zaterdag staat het dorp...
18-09-2026

Marble Ball niet alleen in trek bij bezoekers

Wie jaarlijks de open dagen van bloemenvereniging Floralia bezoekt weet inmiddels wel dat je er...
05-09-2026

Bokk地 & Bloaz地 maakt zich op voor derde editie

De herfst is pas echt begonnen als de bokbieren weer op tafel komen. Op zondag 4 oktober staat...
04-09-2026

Carpaccio, cowboys en volle pleinen bij...

Een beetje regen bleek zondag niet genoeg om Borne binnen te houden. Hoewel het weer duidelijk...
30-08-2026

Spetterende Melbuul'n zaterdagavond

Onze huisfotograaf Raymond Hofsté schiet tijdens de Melbuul'ndagen duizenden...
30-08-2026