Dit zijn de nieuwe Jonkheer en Jonkvrouw van C.V. de Toet'nbloazers
23-11-2024
JONG DUO HEEFT CARNAVAL MET DE PAPLEPEL INGEGOTEN GEKREGEN

Dit zijn de nieuwe Jonkheer en Jonkvrouw van C.V. de Toet'nbloazers

Met trots en enthousiasme stellen we de nieuwe Jonkheer en Jonkvrouw van carnavalsvereniging de Toet’nbloazers aan jullie voor: Jonkheer Nils Weghorst en Jonkvrouw Famke Baartman. Dit jonge duo, dat carnaval met de paplepel heeft ingegoten gekregen, kijkt uit naar een spetterend seizoen vol feest, traditie en verbinding.

 

Wie zijn Nils en Famke?

Nils Weghorst, 24 jaar, is geboren en getogen in Borne. In het dagelijks leven werkt hij als consultant, maar in zijn vrije tijd staat hij op het voetbalveld bij NEO zaterdag 4 en is hij niet weg te denken uit het carnaval. “Carnaval zit in mijn bloed,” vertelt Nils trots. “Ik ben opgegroeid in een familie waar carnaval een grote rol speelt. Mijn vader was adjudant, mijn opa zelfs prins én voorzitter van de vereniging, en twee jaar geleden was mijn oom stadsprins. Zelf was ik al jeugdprins en jeugdadjudant, en nu hier als jonkheer mogen staan is een enorme eer.”

 

Zijn partner in crime, Famke Baartman, is met haar 20 jaar de sprankelende nieuwe Jonkvrouw. Famke studeert psychologie aan de Radboud Universiteit in Nijmegen, maar keert elk weekend terug naar Borne. “Ik ben geboren en getogen in Borne en speel voetbal bij NEO dames 1. Mijn familie is nauw betrokken bij het carnaval: mijn vader was in 2008 stadsprins. Sindsdien loop ik elk jaar mee in de optocht. Toen ik werd gevraagd, ging voor mij een droom in vervulling.”

 

Van droom naar werkelijkheid

Het verhaal van hoe ze beiden gevraagd werden, maakt duidelijk hoe bijzonder hun benoeming is. Nils zat oorspronkelijk zelf in de aanzoekcommissie. “Ik wist niet dat ze mij gingen vragen,” lacht hij. “Famke was al gekozen, en de rest van de commissie had in het geheim overlegd om mij ook te vragen. Toen dat gebeurde, zei ik zonder twijfel: ja! Dit is een kans die je niet laat glippen.”

 

Voor Famke, die al vanaf jongs af aan actief is binnen de carnavalsvereniging, kwam de uitnodiging als een prachtige verrassing. “Toen ik werd gevraagd, wist ik nog niet dat Nils jonkheer zou worden. Maar zodra ik het hoorde, wist ik: dit wordt geweldig. We kenden elkaar al, en dat maakte het meteen heel vertrouwd.”

 

Een druk en feestelijk jaar in het vooruitzicht

Het komende carnavalsjaar belooft een bijzondere tijd te worden, waarin Nils en Famke niet alleen feest vieren, maar ook de verantwoordelijkheid dragen om de jeugd bij carnaval te betrekken. “We willen carnaval echt op de kaart zetten voor jongeren,” zegt Famke. “Het is zoveel meer dan alleen verkleden en feest. Het brengt mensen samen en zorgt voor verbinding.”

 

Nils vult aan: “Ik hoop dat we veel mensen kunnen enthousiasmeren. Niet alleen binnen Borne, maar ook daarbuiten. Carnaval is een grote familie. Je leert andere hoogheden kennen en deelt iets bijzonders met elkaar.”

 

Voorbereidingen en hoogtepunt

Een van de hoogtepunten voor de jeugdhoogheden was het ontwerpen van hun outfits. “We begonnen met een leeg canvas en bouwden het stap voor stap op,” vertelt Nils. “Het eindresultaat is altijd mooier dan je je kunt voorstellen.” Famke glundert: “Ik vond mijn galajurk in Amersfoort. Het was de eerste die ik paste, en ik wist meteen: dit is ‘m!”

 

Beiden kijken uit naar hun officiële opkomst. “Het moment waarop je het podium opstapt en iedereen je ziet, dat wordt geweldig,” zegt Nils. “Ik ben benieuwd naar de gezichten van de mensen.” Famke voegt toe: “We hebben een lang seizoen voor de boeg, omdat carnaval dit jaar laat valt. Dat betekent meer feesten – en dat vinden wij helemaal niet erg!”

 

Carnaval: een traditie om trots op te zijn

Met hun rijke familieachtergronden en passie voor het carnaval, zijn Nils en Famke het perfecte duo om dit jaar de jeugd te vertegenwoordigen. “We willen anderen laten zien hoe leuk carnaval is, zodat meer jongeren zich aansluiten,” zegt Famke.

Nils knikt: “Carnaval is niet alleen een feest, het is een traditie. Het brengt mensen samen, binnen en buiten de vereniging. Dat willen we laten zien.”

 

Met hun lijfspreuk – “Met deze twee Toet’nbloazers van jongs af aan, dondert dit carnaval dom vedan!” – belooft dit duo een seizoen vol plezier en verbondenheid. Veel succes en alaaf! (AJ/KDS)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Bokk地 en Bloaz地 is een heerlijke...

Een enthousiaste organisatie, muziek, een mooie omgeving en onderweg een happie en een tappie....
04-10-2026

Borne maakt zich op voor zesde editie Slag om...

Borne maakt zich op voor alweer de zesde editie van Slag om Borne. Zaterdag staat het dorp...
18-09-2026

Marble Ball niet alleen in trek bij bezoekers

Wie jaarlijks de open dagen van bloemenvereniging Floralia bezoekt weet inmiddels wel dat je er...
05-09-2026

Bokk地 & Bloaz地 maakt zich op voor derde editie

De herfst is pas echt begonnen als de bokbieren weer op tafel komen. Op zondag 4 oktober staat...
04-09-2026

Carpaccio, cowboys en volle pleinen bij...

Een beetje regen bleek zondag niet genoeg om Borne binnen te houden. Hoewel het weer duidelijk...
30-08-2026

Spetterende Melbuul'n zaterdagavond

Onze huisfotograaf Raymond Hofsté schiet tijdens de Melbuul'ndagen duizenden...
30-08-2026