Afsluiting van het lustrumjaar met Indië-herdenking
LAATSTE ACTIVITEIT IN HET KADER VAN 80 JAAR VRIJHEID

Afsluiting van het lustrumjaar met Indië-herdenking

Op vrijdag 15 augustus 2025 wordt het lustrumjaar ‘80 jaar vrijheid in Borne’ officieel afgesloten met een plechtige ceremonie bij het Centraal Monument in Borne (tegenover restaurant Dorset).
 

15 augustus markeert het officiële einde van de Tweede Wereldoorlog voor het Koninkrijk der Nederlanden. Op deze dag worden de slachtoffers van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting van Nederlands-Indië herdacht. In deze periode werden honderdduizenden mensen getroffen. De gevolgen, zoals oorlogservaringen en grootschalige ontheemding, zijn nog altijd voelbaar. Ze raken ongeveer twee miljoen Nederlanders met een Indisch achtergrond, én de samenleving als geheel.
 

Plechtige ceremonie in Borne

De ceremonie begint om 09.15 uur. Burgemeester Jan Pierik legt namens gemeente Borne een krans en houdt een korte toespraak. Aansluitend vertrekt burgemeester Pierik naar de herdenking in Enschede.
 

Uitnodiging aan alle inwoners van Bone, Zenderen en Hertme

Alle inwoners van gemeente Borne zijn van harte welkom op vrijdag 15 augustus om 09.15 uur bij het Centraal Monument in Borne. Wie ook de herdenking in Enschede wil bijwonen, kan zich aanmelden via: https://shgza.com/herdenking/2025

 

Met deze herdenking wordt een bijzonder lustrumjaar afgesloten, waarin veel bijzondere evenementen plaatsvonden. Van muziekoptredens tot lezingen, van tentoonstellingen tot herdenkingen, van het vrijheidsfestival tot de Liberty Tour Twente – het thema vrijheid werd vanuit verschillende invalshoeken belicht.

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Voorzitter Openluchttheater draagt stokje over...

Tijdens het optreden van de Senegalese wereldster Youssou N’Dour op een bomvol Afrika...
07-07-2025

Spetterend einde Afrika Festival

Niemand minder dan Youssou N’Dour bracht het openluchttheater in Hertme tot een kookpunt....
06-07-2025

Zomerfeesten Zenderen steeds groter

De Zomerfeesten in Zenderen groeien met het jaar. Niet alleen qua omvang en professionaliteit,...
05-07-2025

Hartslag van Afrika klinkt weer in Hertme

De kleurrijke doeken wapperen, de geur van Afrikaanse curry hangt in de lucht en ritmes uit...
05-07-2025

Vrijwilligers houden Afrika Festival al 36 jaar...

Op het terrein van het openluchttheater in Hertme wordt volop gebouwd aan een andere wereld....
03-07-2025

’t Mooi Weer Festival beleeft zonnige derde editie

De zon stond hoog aan de strakblauwe hemel en de thermometer tikte de 32 graden aan. Beter weer...
21-06-2025