Meer Oekraïense vluchtelingen in de Zwanenhof
AANTAL OPVANGPLEKKEN VAN 90 NAAR 110

Meer Oekraïense vluchtelingen in de Zwanenhof

In de Zwanenhof was nog ruimte voor extra opvang van Oekraïense vluchtelingen. Sinds begin deze week is besloten deze capaciteit volledig te benutten. Daarmee is het aantal opvangplekken verhoogd van 90 naar 110. “De druk is heel groot,” zegt burgemeester Jan Pierik. “Je ziet dat zodra ergens een plek vrijkomt, er direct gegadigden zijn.” Hij verwacht dat de extra plekken snel zullen zijn gevuld.

 

Streven naar 200 procent van taakstelling

“Dit is een van de stappen die horen bij de afspraken die we dit voorjaar met de raad hebben gemaakt. We streven naar 200 procent van de taakstelling voor de opvang van Oekraïners en daarbij een bandbreedte aan te houden van 300 tot 380.” Het feit dat Borne op dit gebied twee keer zoveel doet als strikt noodzakelijk op basis van de evenredige verdeling, was een van de redenen om de gemeente te ontzien bij de taakstelling voor de opvang van asielzoekers in het kader van de Spreidingswet.

 

Meer opvangplekken nodig

Intussen worden de taakstellingen voor opvang van Oekraïners verder verhoogd. “Die 200 procent zou nu neerkomen op 366,” aldus Pierik. Met de 110 plekken in de Zwanenhof en 210 in Maria Mediatrix wordt dat aantal nog niet gehaald. “We houden er rekening mee dat er opnieuw een hogere taakstelling komt. De druk op gemeenten om meer opvangplekken te realiseren is erg hoog.”

 

Pierik besluit: “De eerste stap is de capaciteit die we al hadden volledig te benutten. Ik sluit niet uit dat we nog meer moeten doen. We gaan goed nadenken hoe we dat organiseren, met respect voor de afspraken die we met omwonenden hebben gemaakt. Het maximum aantal mensen dat we in de omgeving van de Zwanenhof en Maria Mediatrix opvangen, is 350.” (AJ)

 

Foto boven © Dirk de Graaf

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Glazen Huis Borne zoekt goede doelen

Van donderdag 10 tot en met zondag 13 december 2026 staat het Glazen Huis weer bij de ijsbaan in...
08-10-2026

De Zwanenhof stapt naar de rechter

Landgoed De Zwanenhof stapt naar de rechter in het conflict met de gemeente Borne over de...
02-10-2026

Draejcafé draait drie dagen voor Zenderense...

Aanstaande donderdag is het zover: de Drie Dolle Dagen van Draejcafé 2026 te Zenderen...
30-09-2026

Opnieuw Warme Jassen-actie

Ook dit jaar is er in Borne weer een Warme Jassenactie. Heeft u een jas over die u niet meer...
29-09-2026

Aveleijn vraagt aandacht voor lhbti+’ers met...

Waarom zou je eigenlijk moeten vertellen dat je homo bent? Voor Heiny is het antwoord eenvoudig:...
25-09-2026

Begroting Borne: investeren, reserves...

De gemeente Borne heeft voor 2027 een begroting met een klein positief saldo van 99.000 euro....
24-09-2026