Borne kleurt weer oranje
ORANJEDAGEN VOLGENS VERTROUWD EN BEPROEFD CONCEPT

Borne kleurt weer oranje

De Oranjedagen in Borne staan weer voor de deur. Terwijl de organisatie zich opmaakt voor een vertrouwd en feestelijk programma tijdens Koningsnacht en Koningsdag, wordt er achter de schermen ook alvast voorzichtig vooruitgekeken. Want over twee jaar viert het Oranjecomité een bijzondere mijlpaal: het 100-jarig bestaan. De eerste voorbereidingen zijn inmiddels gestart, met als doel dit jubileum groots te vieren.
 

Maar eerst is het tijd voor waar het allemaal om draait: samen genieten van de gezellige, vertrouwde Oranjedagen zoals iedereen ze kent. Met op zondagavond een sfeervolle Koningsnacht op het Dorsetplein en een dag later de bruisende Koningsdag, vol activiteiten voor jong en oud.
 

Koningsnacht op zondag

De feestelijkheden trappen traditiegetrouw af op de avond voor Koningsdag, met een uitbundig feest op het Dorsetplein. Vanaf 20.00 uur zorgt DJ Special T voor de juiste sfeer en om 20.30 uur kan iedereen los tijdens het Qmusic Foute Uur, vol foute hits en meezingers. Om 21.30 uur neemt de populaire band The Euro’s het over en maken zij er een knallende show van.

 

Koningsdag

Nog maar een paar uur later staan de eerste fanatiekelingen alweer klaar voor de rommelmarkt. Al vanaf 06.00 uur kleurt het centrum oranje en vind je overal kleedjes vol koopjes en snuisterijen. Vanaf 10.00 uur barst het programma echt los, met activiteiten op het Rheineplein en parkeerplaats De Koem. Het plein voor het oude gemeentehuis verandert in één groot kinderparadijs, met springkussens, een miniparcours, schmink, glittertattoos en vrolijk entertainment van Clown Funny. DJ Jester zorgt voor muziek en voor de kinderen is er gratis limonade.
 

Op het sportplein bij de Lidl kunnen sportliefhebbers hun hart ophalen. Verschillende verenigingen laten zich zien en nodigen uit om mee te doen. Nieuw dit jaar is laser-kleiduifschieten, waarbij bezoekers hun schietvaardigheden kunnen testen op vliegende schotels.
 

Ondertussen vindt vanaf 10.30 uur in Het Dijkhuis de traditionele aubade plaats voor alle gedecoreerden. Een mooi en feestelijk moment om stil te staan bij alle inwoners die een lintje hebben ontvangen.
 

En terwijl de laatste koopjes van eigenaar wisselen, verplaatst het feest zich weer naar het Dorsetplein. Daar start het Bornsch Onderonsje, met vanaf 13.00 uur een energieke aftrap door DanceWorkx. Daarna zorgen DJ Special T en de PPM Band voor een feestelijke afsluiting van Koningsdag. Tot 18.30 uur blijft het nog volop genieten op het Dorsetplein. (AJ)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Goed Genoeg Weer Festival

Het had mooier gekund. De eerste regendruppels vielen juist op het moment dat de bezoekers zich...
06-06-2026

Beekparkfestival groeit mee met groeiende wijk

De Bornsche Maten groeit en het Beekparkfestival groeit vrolijk mee. Op zaterdag 13 juni staat...
04-06-2026

Tropische Familiedag Zenderen

Met temperaturen die meer aan Zuid-Europa deden denken dan aan Tweede Pinksterdag, was het...
25-05-2026

Pinksterbruidjes stralen onder tropische zon

Onder een strakblauwe hemel en bij temperaturen die moeiteloos de tropische grens aantikten,...
24-05-2026

Bornse Haringparty maakt zich op voor dertiende...

Nog een paar weken en dan is het weer zover: op donderdag 18 juni vindt de dertiende editie van...
22-05-2026

Avondvierdaagse weer in de startblokken

Ook dit jaar wordt door het Avondvierdaagsecomité Borne weer de Avondvierdaagse...
18-05-2026