Nieuwbouw Bucon ligt strak op schema
16-07-2026
HOOGSTE PUNT BEREIKT VAN NIEUWBOUW WAARIN OOK STAALBOUW TWENTE EEN PLEK KRIJGT

Nieuwbouw Bucon ligt strak op schema

Onder het toeziend oog van medewerkers en bouwpartners bereikte de nieuwbouw van Bucon aan de Industriestraat woensdagmiddag het hoogste punt. Een mijlpaal die, vlak voor de bouwvakvakantie, in feestelijke sfeer werd gevierd.

 

"Dit is een mooi moment", zegt eigenaar Mark van Leeuwen zichtbaar trots. "Precies vandaag hebben we het hoogste punt bereikt, net voor de bouwvak. Zoals alles precies volgens planning loopt, daar word je gewoon bang van! Ondanks code rood hebben we het toch maar gedaan met z'n allen. Petje af voor iedereen."
 

Twee bedrijven op één plek

Op 18 maart gingen de eerste klinkers eruit, ruim zeventien weken later staat er een indrukwekkend bedrijfsgebouw. De contouren van de nieuwbouw domineren inmiddels de Industriestraat. Het is een pand van formaat, waarin straks twee bedrijven onder één dak opereren. Aan de linkerzijde vestigt zich Staalbouw Twente, aan de rechterzijde Bucon Dak & Gevel. Beide ondernemingen behouden hun eigen identiteit, maar kunnen vanuit één locatie veel efficiënter samenwerken. Voor de ongeveer veertig medewerkers komt er een gezamenlijke kantine op de bovenste verdieping.
 

Kop van jut

De officiële handeling kreeg woensdag een ludieke invulling. In plaats van het traditionele hijsen van een vlag mochten de aanwezigen hun krachten meten op een grote kop van jut. De bel laten klinken bleek nog niet zo eenvoudig, maar leverde volop hilariteit op. Daarna was er alle gelegenheid om met een hapje en een drankje stil te staan bij de bereikte mijlpaal.
 

Volgende stap in ontwikkeling

De nieuwbouw vormt de volgende stap in de ontwikkeling van Bucon. Het bedrijf van Mark van Leeuwen begon in 2001 als specialist in metalen dak- en gevelbeplating en verhuisde in 2020 naar de Industriestraat om verdere groei mogelijk te maken.

 

In 2022 volgde de overname van Staalbouw Twente uit Delden. Die ontstond niet vanuit expansiedrang, maar omdat eigenaar Mathijs Ottenschot door gezondheidsproblemen op zoek moest naar een opvolger. Omdat beide bedrijven al jarenlang nauw samenwerkten aan uiteenlopende bouwprojecten, lag een overname voor de hand. Daarmee bleef de kennis en werkgelegenheid behouden en konden opdrachtgevers voortaan terecht voor zowel de staalconstructie als de dak- en gevelafwerking.
 

Gehele verbouwing gereed voorjaar 2027

Met de verhuizing naar Borne wordt die samenwerking straks ook fysiek onder één dak gerealiseerd. De complete verbouwing moet in het voorjaar van 2027 zijn afgerond. Dan is ook de gezamenlijke uitstraling compleet en gaan de bedrijven verder onder de namen Bucon Dak en Gevel en Bucon Staalbouw. (AJ/RH/DdG)

 

reageren op deze pagina

Hoogste punt nieuwbouw Bucon

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!

Waarde-Ring voor ‘klein Hertme’s boertje’ Rian...

“Jaaaaa! Dit is toch wel heel bijzonder!” Wie Rian Jannink een beetje kent, zal de...
09-10-2026

Bornse Emma Leurink in finale HEMA...

Al die onhandige oplaadsnoeren in huis: voor de meesten een kleine ergernis, voor Emma Leurink...
02-10-2026

Ervaren diabetespodotherapeut Marleen Schrooten...

ADVERTORIAL. PodoTwente in Borne krijgt er vanaf oktober een ervaren specialist bij....
22-09-2026

‘Praat mét jongeren, niet óver jongeren’

Cultuurmakelaar Carlijn Hartlief wil verenigingen helpen de aansluiting met jongeren te vinden....
09-09-2026

Jan Goorhuis al veertig jaar een vaste waarde...

257 huizen, 11 provincies en 143 verschillende plaatsen. In veertig jaar heeft Jan Goorhuis niet...
15-08-2026

Mondhygiënisten Borne verhuizen

Na bijna twintig jaar in woonzorgcentrum Het Dijkhuis slaat Mondhygiënisten Borne een...
02-07-2026