Reggae sluit succesvol Afrika Festival af
PERFECTE OMSTANDIGHEDEN VOOR DERTIGSTE EDITIE

Reggae sluit succesvol Afrika Festival af

Al dertig jaar lang vindt in Hertme het Afrika Festival plaats. En in al die jaren was er eigenlijk weinig aandacht besteed aan een muziekstijl, die toch ook de roots in Afrika heeft en op het contitent heel populair is: reggae. Hoogste tijd, vond programmeur Rob Lokin, om daar eens verandering in te brengen.

 

En dat gebeurde zondagavond meteen met een ster van formaat. Alpha Blondy, de Bob Marley van Afrika.

 

De techniek liet de crew een beetje in de steek, waardoor een bomvol openluchttheater een uurtje geduld moest hebben. Maar toen de Ivoriaanse Seydou Koné dan eindelijk opkwam, deinde de menigte als één man op de vrolijke, zonnige reggaeklanken.

 

Een perfecte afsluiting van twee dagen Afrika Festival, die zonder meer de boeken in kan als een groot succes.

 

'Heerlijk weekendje weg'

Twee dagen compleet uitverkocht, prachtig weer, een relaxte sfeer zonder incidenten. En heel veel genietende mensen. Zoals Esther La Bong en Dirk Hietberg uit Alkmaar, die alweer voor het vijfde jaar op rij het Afrika Festival bezoeken. Ze komen vooral voor de muziek. “En het is ieder jaar een heerlijk weekendje weg.” Voor de uit Oeganda afkomstige Esther voelt het ook vertrouwd. Ze woont al zestien jaar in Nederland en vertelt vooral de eerste zes jaar veel last van heimwee gehad te hebben. Nu voelt ze zich thuis in Nederland. “En toch voel ik me hier meer op m’n gemak, omdat er zoveel donkere mensen zijn.”

 

'Gewoon' in Hertme

Voor Hertme lijkt het allemaal na dertig jaar heel gewoon. De organisatie draait als een tierelier. Alsof het allemaal niks is. Maar ondertussen staat er ieder jaar opnieuw een evenement van naam en faam, dat bezoekers trekt van heinde en verre. Zelfs van over de landsgrenzen. Het festival is een begrip geworden voor de liefhebbers van de Afrikaanse cultuur. Volgend jaar de 31ste editie. Gewoon, maar eigenlijk helemaal niet zo gewoon, in Hertme. (RH/AJ)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Afrikafestival 2018 zondag


     

     

    Bokk地 en Bloaz地 is een heerlijke...

    Een enthousiaste organisatie, muziek, een mooie omgeving en onderweg een happie en een tappie....
    04-10-2026

    Borne maakt zich op voor zesde editie Slag om...

    Borne maakt zich op voor alweer de zesde editie van Slag om Borne. Zaterdag staat het dorp...
    18-09-2026

    Marble Ball niet alleen in trek bij bezoekers

    Wie jaarlijks de open dagen van bloemenvereniging Floralia bezoekt weet inmiddels wel dat je er...
    05-09-2026

    Bokk地 & Bloaz地 maakt zich op voor derde editie

    De herfst is pas echt begonnen als de bokbieren weer op tafel komen. Op zondag 4 oktober staat...
    04-09-2026

    Carpaccio, cowboys en volle pleinen bij...

    Een beetje regen bleek zondag niet genoeg om Borne binnen te houden. Hoewel het weer duidelijk...
    30-08-2026

    Spetterende Melbuul'n zaterdagavond

    Onze huisfotograaf Raymond Hofsté schiet tijdens de Melbuul'ndagen duizenden...
    30-08-2026