’t Is ‘mooi bloazen’ op het landgoed
27-12-2018
BOORNSE MIRREWEENTERHOORNBLOAZERS BELEVEN WEER EEN HOOGTEPUNT

’t Is ‘mooi bloazen’ op het landgoed

De kerst is voorbij, maar voor de mannen van de Boornse Mirrerweenterhoornbloazers zit het feest er nog steeds niet op. Sterker nog, traditioneel beleven ze op de avond van de derde kerstdag een van hun hoogtepunten. Dan verzamelen ze zich namelijk op het Landgoed Weleveld, vlakbij de oude beeldengroep. Het donkere pad naar het veld is verlicht met een twintigtal waxinelichtjes. Twee grote brandende vuurkorven markeren de plek van samenkomst.

 

Het is ook de avond van de heer en mevrouw Quint, de bewoners van het landgoed. En zoals het goede bewoners betaamt, trekken ze rond met de borrel. ‘Het is hier altijd mooi bloazen”, zegt voorman Jan Möller van de groep. Het serene geluid van de hoorns trekt dan mooi over de langgerekte velden. De gastvrijheid van de landgoedbewoners proeft als een warme deken en samen met onze vrouwen en de buurtbewoners beleven we hier een heel gezellig uurtje.”

 

Deskundig

De mannen zelf hebben het vooral over hun hoorn. Volgens de deskundigen, en dat zijn ze allemaal, produceert de één een fraaier geluid dan de ander, al valt de definitie van fraai hier moeilijk te omschrijven. Hun hoorn hebben ze ooit in de handen gedrukt gekregen of van hun vader of familielid overgenomen. ‘A’j bloazen kunt, muj metdoon’, zo gold voor velen de opdracht. En dat deden ze, met trots.

 

Morgenavond mogen ze weer. Om 19.00 uur staan ze dan bij het Mariakapelletje op de Zenderense Esch, dinsdag 1 januari laten ze hun oal’n roop klinken tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst op het Rheineplein, volgende week donderdag in de Bornsche Maten (ook weer om 19.00 uur) en op zondag 6 januari sluiten ze hun blaas-seizoen af om 19.00 uur af op De Pellenhof in Oud Borne. (A|/BM)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

LEGO Event trekt veel publiek naar bomvol Huis...

Nog voordat zondagmorgen om 10.00 uur de deuren opengingen, was het LEGO Event van...
28-06-2026

Zenderen viert feest, ondanks code rood en oranje

Het was warm, om niet te zeggen bloedheet, gisteren en vandaag. Ook aan de Lidwinaweg in...
27-06-2026

Zenderen maakt zich op voor feestweekend

Drie dagen feest, honderden deelnemers, tientallen vrijwilligers en een programma voor alle...
19-06-2026

Haringparty brengt 15.000 euro bijeen voor...

Met een strakblauwe lucht, temperaturen van ruim 32 graden, koude drankjes en natuurlijk volop...
18-06-2026

Ondernemersfonds Borne komt tekort

Het Ondernemersfonds Borne blijkt in 2026 onvoldoende budget te hebben om alle aanvragen voor...
15-06-2026

Paul Roetgerink is de nieuwe schutterskoning

Met het 306de schot viel zaterdag het doek voor de Spassvogel. Het houten gevogelte had er toen...
13-06-2026