Stichting zoekt 200 acteurs en figuranten
AUDITIES VOOR BELEVINGSTHEATER OORLOGSTIJD EN BEVRIJDING AANSTAANDE

Stichting zoekt 200 acteurs en figuranten

Op 3 april 2020 is het precies 75 jaar geleden dat Borne werd bevrijd. Een dag die uitbundig gevierd gaat worden en om die reden werd enkele maanden geleden, ook op 3 april, al de Stichting Belevingstheater oorlogstijd en bevrijding Borne opgericht. “In Oud Borne willen we dan een soort belevingstheater organiseren, dat de beelden uit de jaren ’40-’45 weer tot leven brengt”, zei stichtingsvoorzitter Jan Matel bij die gelegenheid. Inmiddels zijn de voorbereidingen in volle gang. Volgende week zaterdag vinden de eerste audities plaats en daarvoor zoekt de stichting nu acteurs en figuranten.

 

Vijf thema’s 

Matel heeft hoge verwachtingen van al hetgeen er zich op de avond van 3 april 2020 in Oud Borne zal afspelen. “Delen van Oud Borne worden dan teruggebracht in de sfeer van de oorlogsjaren. We zijn nu bezig allerlei attributen te verzamelen die bijvoorbeeld als decorstukken gebruikt kunnen worden. De bedoeling is dat we vijf thema’s uitlichten: Borne vóor de oorlog, Borne in de oorlog, de Duitse bezetting, het afvoeren van Joden uit Borne én het verzet vanuit Huize Lidwina. Op verschillende locaties in de wijk worden dan, ik zeg het maar even oneerbiedig, toneelstukjes opgevoerd die gedurende de avond een aantal keren worden herhaald. Jos Brummelhuis is de regisseur van dit alles.”

 

En voor die ‘toneelstukjes’ zoekt de stichting nu zo’n 200 acteurs en figuranten. “We zoeken mensen in alle leeftijdscategorieën. Daarbij denken we bijvoorbeeld aan amateurtoneelspelers, maar ook aan enthousiaste mensen die slechts affiniteit hebben met toneel en het een uitdaging vinden een bijdrage aan deze bijzondere avond te verlenen. Haast is geboden”, aldus Matel, “de eerste audities en gesprekken vinden plaats op 29 juni en 7 juli, van 10.00 tot 14.00 uur.” Aanmelden kan bij Diana van Os, via belevingstheaterborne@gmail.com.

 

Alle vormen van ondersteuning welkom

Matel ten slotte: “De viering van 75 bevrijding in Borne wordt een grootse operatie. Veel mensen zijn intussen al achter de schermen actief om er voor de inwoners een onvergetelijk evenement van te maken. Maar nog veel meer hulp is welkom. In welke vorm dan ook. Misschien hebben de mensen thuis wel oorlogsattributen die we kunnen gebruiken bijvoorbeeld. Maar ook zoeken we nog sponsoren die ons willen ondersteunen én hebben we straks tal van vrijwilligers nodig die ons op 3 april 2020 kunnen helpen. Laten ze me maar bellen (06 5023 8107) of een mail sturen naar de stichting: 3april2020@gmail.com. (BM)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Margreth Löbker — 20 jun 2019
Graag kom ik in aanmerking om auditie te doen voor het belevingstheater Borne in april 2020.
Met vriendelijke groet, Margreth Löbker.
wim en anneke berends — 20 jun 2019
Wij willen alsfiguranten wel mee doen 29 juni zijn wij op vakantie 9 juli zijn wij er wel
Annie Elferink — 20 jun 2019
Goedenavond,

Ik wil me graag aanmelden als figurant voor het belevings theater Borne.
Ik weet niet of daar evt ook auditie voor moet worden gedaan. Maar zaterdag 29 juni kan ik helaas niet!
Met vriendelijke groet.

Annie Elferink

Verkeersmaatregelen tijdens Borne op z’n Best

Tijdens Borne op z’n Best worden bijna alle pleinen en parkeerplaatsen in het centrum van...
16-04-2026

Zondag 19 april bruist het weer in Borne!

Met bijna 60 (!) acts is Borne op z’n Best, op het tweejaarlijkse WK na, veruit het...
07-04-2026

150 eieren, 35 teams en één hardnekkig record

Op een zonnige paasochtend in de wijk ‘t Oldhof vliegen de eieren je om de oren – en...
06-04-2026

Paasvuur trekt veel publiek

Met een lange stoet fakkels, een volle bult snoeihout en uiteindelijk een regenbui die de sfeer...
05-04-2026

Paasvuur aan Oonksweg op eerste paasdag

Het jaarlijkse paasvuur in Borne vindt morgenavond (Eerste Paasdag) wederom plaats aan de...
04-04-2026

Palmpasenoptocht brengt kleur en traditie

Al ruim vóór half twaalf verzamelen de eerste kinderen zich op deze zondagmorgen...
29-03-2026