Veel animo voor Preuverie
DOEL: EEN GEZELLIGE MIDDAG VOOR BEWONERS DIJKHUIS. EN DAT WERD HET!

Veel animo voor Preuverie

Al vroeg in de middag was het in Het Dijkhuis een drukte van belang in het grote atrium en de doorgang vanuit het kleine atrium daar naartoe. Maar liefst 19 kraamhouders waren bezig om hun kramen in te richten. Ze deden dat op een manier die de bewoners en het publiek dat van buiten kwam moest verleiden om de aangeprezen waren te kopen.

 

Tweeledig doel

Deze Preuverie wordt georganiseerd door Marleen Franke en Marion de Vries, beiden werkzaam bij Het Dijkhuis. Marleen: “De twee voornaamste doelen zijn het verzorgen van een gezellige middag voor de bewoners en hen in de gelegenheid stellen om in huis hun kerstinkopen te doen. Maar natuurlijk is het ook heel mooi om te zien, dat de bewoners contact hebben met de mensen van buiten en dat er even een praatje gemaakt kan worden. Het Dijkhuis heeft ervoor gezorgd dat er koffie en thee wordt geschonken, tevens verkopen we verschillende soorten taart en er is van ons een kraam met wafels met warme kersen… Ook verzorgen wij dit jaar een loterij met mooie prijzen en er zijn meerdere trekkingen deze middag.”

 

Wensboom

Toen om 14.00 uur de Preuverie open was voor iedereen stroomde het publiek van binnen en buiten al snel de markt op. De belangstelling was erg groot. Niet alleen voor de kramen overigens. Bij de ingang van de markt hadden Stichting Vrienden van het Dijkhuis en TMZ een wensboom geplaatst. De bedoeling is dat er enkele wensen die vanmiddag in de boom worden gehangen ook daadwerkelijk worden vervuld. De kosten daarvoor worden betaald uit de opbrengsten van mensen die donateur zijn of worden van de stichting. De overige standhouders hebben zich spontaan aangemeld. Nogmaals Marleen: “We hoeven daar eigenlijk helemaal geen moeite voor te doen. Wat we wel in de gaten houden is dat er de nodige diversiteit is en dat niet ieder jaar dezelfde mensen een kraam krijgen.”

 

Tenslotte nog dit: de Preuverie wordt mogelijk gemaakt dankzij een groot aantal vrijwilligers. Niet alleen staan zij in de kramen van Het Dijkhuis, maar ook halen zij bewoners van de afdelingen op, gaan de markt met ze over en brengen ze daarna weer terug. Het is een geslaagd evenement dat bezig is een traditie te worden. (HvR)

 

Preuverie Het Dijkhuis 2019

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Bokk地 en Bloaz地 is een heerlijke...

Een enthousiaste organisatie, muziek, een mooie omgeving en onderweg een happie en een tappie....
04-10-2026

Borne maakt zich op voor zesde editie Slag om...

Borne maakt zich op voor alweer de zesde editie van Slag om Borne. Zaterdag staat het dorp...
18-09-2026

Marble Ball niet alleen in trek bij bezoekers

Wie jaarlijks de open dagen van bloemenvereniging Floralia bezoekt weet inmiddels wel dat je er...
05-09-2026

Bokk地 & Bloaz地 maakt zich op voor derde editie

De herfst is pas echt begonnen als de bokbieren weer op tafel komen. Op zondag 4 oktober staat...
04-09-2026

Carpaccio, cowboys en volle pleinen bij...

Een beetje regen bleek zondag niet genoeg om Borne binnen te houden. Hoewel het weer duidelijk...
30-08-2026

Spetterende Melbuul'n zaterdagavond

Onze huisfotograaf Raymond Hofsté schiet tijdens de Melbuul'ndagen duizenden...
30-08-2026