Borne weer pilotgemeente nieuw stembiljet
INFORMATIE EN OEFENEN OP DRIE LOCATIES

Borne weer pilotgemeente nieuw stembiljet

Borne is één van de vijf gemeenten waar bij de Tweede Kamerverkiezingen op 29 oktober wordt gestemd met het nieuwe stembiljet. Bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten in 2023 werd al proefgedraaid met het compactere stembiljet, en tijdens de Europese verkiezingen vorig jaar is er daadwerkelijk met het nieuwe biljet gestemd. Op deze manier wordt in de vijf gemeenten ervaring opgedaan met de vernieuwde stemprocedure, met als uiteindelijk doel het systeem landelijk in te voeren. De bedoeling is dat het stemmen zo efficiënter en gebruiksvriendelijker wordt. Voor sommigen zal het wel even wennen zijn.
 

Uitleg

Het stemmen gaat namelijk iets anders dan voorheen. Nu moeten twee hokjes rood worden gemaakt: één voor de partij en één voor de kandidaat op de lijst van die partij. De naam of het nummer van de kandidaat kan worden opgezocht in een boekje in het stemhokje, of in de kandidatenlijst die thuis is bezorgd. Op de website www.nieuwstembiljet.nl wordt duidelijk uitgelegd hoe het stemmen met het nieuwe stembiljet werkt. Onder dit bericht is ook een instructiefilmpje te vinden.
 

Oefenlocaties

Daarnaast zijn er in Borne drie locaties waar inwoners vanaf 14 oktober kunnen zien hoe het nieuwe stembiljet werkt. Op deze locaties staat bovendien een stemhokje waar men kan oefenen met het nieuwe biljet. De oefenlocaties zijn het gemeentehuis, het Kulturhus en het Dijkhuis.

 

Op 29 oktober kun je bij stembureau Het Dijkhuis ook stemmen met de stemmal. Daarmee kunnen blinde of slechtziende kiezers zelfstandig hun stem uitbrengen op het nieuwe stembiljet. De mal is ook handig voor kiezers met een beperkte arm- of handfunctie. De stemmal mag door iedereen gebruikt worden.(AJ)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Ali Schokker -Soepenberg — 02 dec 2025
Het kleine stembiljet moet er wel komen !
Jullie voorlichting moet misschien beter , zodat het voor iedereen duidelijk is.
Ik denk dat Borne een grote fout maakt door nu al af te haken.
In de andere plaatsen waar ze het geprobeerd hebben , gaat het WEL door , hoe kan dat , alleen omdat de mensen hun naam op het stembiljet willen krijgen ???

Hoop dat jullie nog van gedachten veranderen !

Met vriendelijke groeten,
A.Schokker-Soepenberg.

 

 

Uitnodiging: Slotdebat in het Kulturhus

Met de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart in zicht organiseert BorneBoeit op dinsdag 10...
05-03-2026

Persoon na val gecontroleerd door ambulance in...

De hulpdiensten zijn zondagmiddag om 15.47 uur gealarmeerd voor een melding van een aanrijding...
01-03-2026

De Drijfveer met Johan Meijer

In de allerlaatste aflevering van de Drijfveer is Johan Meijer te gast in het programma dat hij...
01-03-2026

BorneBoeit in gesprek met lijsttrekkers (3)

Op 18 maart trekt Borne naar de stembus voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop...
27-02-2026

Help jij mee de gemeente zwerfvuilvrij te maken?

Op zaterdag 21 maart trekken meer dan honderd vrijwilligers de wijken van Borne in om zwerfvuil...
26-02-2026

BorneBoeit in gesprek met lijsttrekkers (2)

Op 18 maart trekt Borne naar de stembus voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop...
25-02-2026