Het gemopper over de traagheid waarmee de herontwikkeling van het huidige gemeentehuis is opgepakt, ging in de raadsvergadering nog even door. Een week eerder waren er ook al harde woorden gevallen. Maar versnellen door nu al een voorkeursscenario af te spreken – in plaats van dit najaar – kon op geen meerderheid rekenen.
De SP deed nog een dappere poging om scenario 5 – het huidige gebouw slopen, geen nieuwe bebouwing en het gebied herinrichten – open te houden. Maar door de rest van de gemeenteraad werd dit scenario als kansloos en kostbaar beoordeeld. Bovendien zou het zonde zijn voor de kansen die er liggen op het gebied van wonen en het brengen van levendigheid op het Rheineplein. Rheineplein 1 wordt dus in ieder geval geen park. Wat het wel gaat worden, hangt af van de voorkeur die de gemeente dit najaar gaat uitspreken, én van de mogelijkheden die projectontwikkelaars vervolgens zien. Een motie van de VVD om in ieder geval alvast na te denken over een tijdelijke invulling van het huidige gebouw, om leegstand te voorkomen, werd met ruime meerderheid aangenomen.
Raadsvoorstel taakstelling sport unaniem aangenomen
Geheel volgens verwachting stemde de gemeenteraad in met de bezuinigingen op sport. De sportverenigingen waren blij dat de sporters werden ontzien in de voorstellen, en de raadsleden vonden de manier waarop de verenigingen waren geconsulteerd en betrokken bij het proces voorbeeldig.
GrLi/PvdA probeerde nog de bezuiniging op de coördinatiefunctie bij Borne Sport te ‘parkeren’, omdat men een nieuwe rol voorziet bij het uitwerken van een ‘open sportpark’. Maar feitelijk gaat dit om nieuw beleid, en de plek om daarover te beslissen is normaal gesproken de kadernota – het moment waarop ook andere wensen voor nieuw beleid op tafel komen en er afwegingen moeten worden gemaakt. De gemeenteraad stemde unaniem in met het raadsvoorstel Taakstelling sport. Zoals gezegd: volledig volgens verwachting.
Wethouder Financiën is het een keer eens met Ernst Janssen
Het meest nieuwswaardige was eigenlijk het feit dat de wethouder Financiën het eens was met raadslid Ernst Janssen (D66) – een absolute zeldzaamheid. Regelmatig heeft Janssen het aan de stok met het college over de boekhouding. Hij is daarbij meestal ook erg vasthoudend in zijn kritiek. Maar wethouder David Vermorken vond dat Janssen dit keer een punt had. Het raadslid viel over het feit dat de gemeente nog steeds jaarlijks afschrijft op de kleedkamers op sportpark ’t Wooldrik, terwijl deze al in 2011 zijn overgedragen aan de verenigingen.
Mogelijk gebeurde dat destijds omdat het niet goed uitkwam om het verlies – acht ton – toen boekhoudkundig te verwerken, terwijl het wel gangbaar is om dat te doen. Janssen: “Deze methodiek is zoiets als de inventaris in de winkel of woning afwaarderen, en dat verlies nog jaaaaren meenemen, zonder dat er daadwerkelijk één cent minder wordt uitgegeven.” Het was niet echt een bezuiniging, maar een ‘koekje van eigen deeg’. Toch wordt de sportbegroting met deze maatregel structureel aanzienlijk verminderd, zonder dat het pijn doet bij de verenigingen – en dat kwam nu in 2025 wel goed uit. (AJ)
© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.
Begane grond horeca.
En het plein een horecaplein van maken!