De Zonnebloem heeft de beste gehaktbal van Borne
19-08-2026
DE VEELGENOEMDE FAVORIET KOMT ALS LAATSTE AAN DE BEURT EN MAAKT DE HOGE VERWACHTINGEN MEER DAN WAAR

De Zonnebloem heeft de beste gehaktbal van Borne

Het is misschien wel de zin die we deze zomer het vaakst hebben gehoord sinds BorneBoeit begon aan de zoektocht naar de lekkerste cafetariagehaktbal van Borne. In de cafetaria's, op straat, onder onze artikelen en op sociale media: opvallend vaak viel dezelfde naam. We besloten hem daarom voor het laatst te bewaren.

 

De lat ligt inmiddels behoorlijk hoog. Eddy Snacks voert het klassement aan met een 8,2, vlak voor De Esch met een 8,1. Dus stappen we met flinke verwachtingen De Zonnebloem binnen. En dan wordt er een gehaktbal op tafel gezet waarvan we eigenlijk bij de eerste aanblik al weten: dit is andere koek.

 

Een joekel van 232 gram

Allereerst het formaat. De weegschaal stopt bij maar liefst 232 gram. Daarmee is dit met afstand de zwaarste gehaktbal uit onze test. Ook het uiterlijk maakt indruk. Een mooie donkerbruine kleur, een rond-ovale vorm, een licht aangebakken buitenkant en een royale hoeveelheid jus. De bal wordt netjes op een bord geserveerd met mes, vork en servet.

En waar sommige gehaktballen in deze test bijna perfect rond zijn en daardoor wat fabrieksmatig ogen, heeft deze bal juist iets huiselijks. Dat blijkt geen toeval.

 

Feiten

Gewicht: 232 gram

Diameter: circa 9,5 centimeter

Prijs gehaktbal: € 3,90

Prijs mayonaise: € 0,70

Totaal: € 4,60

 

De enige huisgemaakte bal

De gehaktbal van De Zonnebloem is de enige in onze test die door de eigenaar zelf wordt gemaakt. Ook voor het vlees wordt niet ver van huis gezocht. Eigenaar Bas Koppers haalt dat bij slager Aldwin Nijhuis in Borne. Lokaal vlees dus, verwerkt tot een gehaktbal in de eigen keuken. En misschien proef je dat wel. Bij het aansnijden zien we een fijne tot middelgrove structuur. De bal is zacht, maar veert mooi terug en valt niet uit elkaar. De binnenkant is perfect egaal gaar en bijzonder sappig. Stukjes ui zijn duidelijk zichtbaar en ook enkele rode kruiden vallen op. Maar het belangrijkste komt natuurlijk bij de eerste hap.

 

Alsof moeder hem heeft gemaakt

En die eerste hap is raak. Het eerste wat bij ons opkomt: dit had zomaar een gehaktbal van moeder of oma kunnen zijn. Niet omdat de bal ouderwets of eenvoudig smaakt, maar omdat hij het gevoel geeft dat iemand er aandacht aan heeft besteed. De vleessmaak is vol, de structuur mals en sappig en de kruiding precies goed. De zachte stukjes ui hebben daadwerkelijk smaak en zorgen voor aangename zoete tonen. Ook de buitenkant klopt. Er zit een licht knapperig korstje omheen, zonder dat de bal hard wordt. En dan gebeurt iets wat bij een gehaktbal van 232 gram bepaald niet vanzelfsprekend is: hij gaat niet vervelen. Integendeel. Hij wordt alleen maar lekkerder. De kruiding blijft hangen, de vleessmaak blijft overeind en ook na meerdere happen blijft de balans uitstekend. Qua smaak heeft deze gehaktbal simpelweg een straatlengte voorsprong op zo'n tachtig procent van de ballen die we deze zomer hebben geproefd. Zou het dan toch het verschil zijn dat deze gehaktbal niet uit een fabriek of groothandel komt, maar gewoon in de eigen keuken wordt gemaakt? Bewijzen kunnen we dat natuurlijk niet. Proeven doen we het verschil in ieder geval wel.

 

Jus die de bal nóg beter maakt

Eigenlijk heeft deze gehaktbal niets nodig. Zonder mayonaise en zelfs zonder jus is hij al uitstekend. Maar dan is er de jus. Die is licht gebonden, royaal aanwezig en heeft een heerlijke zoet-zoute smaak. De jus overheerst de gehaktbal nergens, maar vult hem precies aan. Bal en jus zijn afzonderlijk al goed, maar samen klopt het helemaal. Ook de mayonaise is uitstekend, al is die bij deze gehaktbal bijna overbodig.

 

Zorg voor wat er op tafel komt

Als de gehaktbal bijna op is, komt Bas Koppers naar onze tafel. Hoopvol vraagt hij wat we ervan vonden. Het is maar een klein moment, maar het past bij het beeld dat tijdens ons bezoek ontstaat. Je bespeurt bij Koppers een bepaalde zorg voor zijn zaak en voor wat hij zijn klanten voorschotelt. Iemand die graag wil dat het goed is en het beste voor zijn klanten wil neerzetten.

 

En tegelijkertijd vraagt hij daar niet de hoofdprijs voor. Voor deze huisgemaakte gehaktbal van 232 gram betaal je € 3,90. Daarmee is de grootste gehaktbal uit onze test bepaald niet de duurste. Omgerekend betaal je ongeveer € 1,68 per 100 gram. Daarmee is De Zonnebloem zelfs de voordeligste gehaktbal uit onze test naar gewicht. Een huisgemaakte bal, met vlees van een Bornse slager, voor een prijs die lager ligt dan die van verschillende aanzienlijk kleinere concurrenten.

 

Ons oordeel

We hebben tijdens deze serie geprobeerd iedere gehaktbal op dezelfde manier te bekijken. We wogen, maten, sneden, roken en proefden. Soms maakte de jus het verschil, soms een mooi aangebakken buitenkant en soms juist de kruiding. Bij De Zonnebloem hoeven we nauwelijks naar afzonderlijke onderdelen te zoeken. Het totaalplaatje klopt. Groot, mals, sappig, uitstekend gekruid, een mooie korst, smaakvolle ui en een jus die precies doet wat een goede jus moet doen. Daar komen het huisgemaakte karakter, lokaal ingekocht vlees en een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding nog bij. Tijdens het proeven proberen we een minpunt te vinden. Dat lukt eigenlijk niet.

 

Eindcijfer: 9,5

 

We hebben een winnaar

Daarmee gebeurt precies waar veel lezers de afgelopen weken al op hoopten. De Zonnebloem komt als laatste aan de beurt en stoot Eddy Snacks overtuigend van de troon.

 

Eindstand BorneBoeit Gehaktbaltest

🥇 De Zonnebloem – 9,5
🥈 Eddy Snacks – 8,2
🥉 De Esch – 8,1
4. Fons Snelbuffet – 7,6
5. Het Heukske – 7,5
5. André Snacks / Bruce – 7,5
7. Vers & Frietje – 7,3

Via deze link vind je de andere beoordelingen.

 

Borne ging aan de gehaktbal

Daarmee komt er ook een einde aan een serie die deze zomer veel meer ging leven dan we vooraf hadden verwacht. Er werd over de gehaktbaltest gesproken in de cafetaria's en op straat. Lezers discussieerden over hun favoriete bal en stuurden ons tips. Op sociale media verschenen ondertussen foto's van mensen die zelf bij een van de cafetaria's aan de gehaktbal zaten. Het leek soms wel alsof half Borne deze zomer ineens gehaktballen aan het vergelijken was. En misschien was dat uiteindelijk wel het leukste aan de hele test. Natuurlijk wilden we weten waar je een goede gehaktbal kunt eten, maar ondertussen kwamen ook de verhalen achter de cafetaria's voorbij. Zaken waar mensen elkaar ontmoeten, waar vaste klanten worden herkend en waar ondernemers iedere dag proberen iets goeds op tafel te zetten. En uiteindelijk blijkt de gehaktbal waarover vooraf het meest werd gesproken ook daadwerkelijk de beste. De lekkerste cafetariagehaktbal van Borne vonden we deze zomer bij De Zonnebloem.

 

Wie gaat er met ons mee?

Alleen ontbreekt er nog één ding: de prijs moet natuurlijk nog worden uitgereikt. En dat willen we deze keer niet alleen doen. We willen samen met een aantal trouwe BorneBoeit-lezers aanschuiven bij De Zonnebloem, gezamenlijk een gehaktbal eten en daarna met de hoofdredactie de prijs voor Beste Gehaktbal van Borne aan Bas Koppers overhandigen. Wil jij daarbij zijn? Tag dan hieronder degene met wie jij graag een gehaktbal bij De Zonnebloem wilt eten. Uit de reacties nodigen we een aantal lezers uit om (op onze rekening) samen met ons aan tafel te gaan en de prijs uit te reiken. De datum maken we later bekend.

 

Want na een zomer lang praten, wegen, meten en discussiëren over gehaktballen kunnen we eigenlijk maar op één passende manier afsluiten: met z'n allen aan de gehaktbal.

 

Tot slot: De BorneBoeit Gehaktbaltest is volledig op eigen initiatief uitgevoerd. Geen van de deelnemende cafetaria’s heeft voor deelname, een recensie of een beoordeling betaald en er zijn geen commerciële afspraken gemaakt rondom de test. Alle gehaktballen zijn onaangekondigd besteld en door BorneBoeit zelf betaald. De ondernemers wisten vooraf niet wanneer we zouden langskomen en hadden geen invloed op de beoordeling of het uiteindelijke cijfer.

 

Redactionele toelichting: De BorneBoeit Gehaktbaltest beoordeelt uitsluitend de gehaktbal die op het moment van ons bezoek wordt geserveerd. De score zegt niets over de kwaliteit van een cafetaria als geheel, de service of de belangrijke rol die een zaak in de buurt vervult. Sommige cafetaria's kunnen bovendien gehaktballen van dezelfde producent verkopen. Dat betekent niet automatisch dat ze hetzelfde scoren. Bereiding, temperatuur, presentatie en de hoeveelheid en smaak van jus of mayonaise kunnen de uiteindelijke eetbeleving beïnvloeden. Daarom beoordelen wij altijd het totaalplaatje zoals wij dat tijdens ons bezoek voorgeschoteld krijgen.

 

 

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
John wezebeek — 21 aug 2026
Jan Morsink ik bedoel te zeggen dat de zonnebloem al vanaf het begin gepromoot is door heel veel reacties op dit forum.
En 1 tester vind ik geen eerlijke test.
Jan Morsink — 20 aug 2026
Dag John zonder achternaam. Wat bedoelt u nu te zeggen?
John — 20 aug 2026
Doorgestoken kaart ?
Dicky Hollak — 19 aug 2026
Bas en team van harte gefeliciteerd, als oude buurvrouw van je, gun ik je deze prijs van harte.
Geniet ervan.
Hendrik — 19 aug 2026
Van harte gefeliciteerd met het winnen van de bestebornsebalbokaal!
De Zonnebloem heeft verder ook een prima smaakvol assortiment. En ook al wil je het aan de andere kant van Borne thuis opeten dan nog kan het heerlijk warm worden opgediend.
En de organisatie en de samenwerking tussen de teamleden is perfect. Ook op piekuren zijn ze in staat snel de (telefonische/mailbestelling) te leveren!
M — 19 aug 2026
We gaan m gauw proberen, ik weet dat het een prima cafetaria is, ze praten er positief over altijd.
Daarom gaan we volgende keer mooi naar de zonnebloem .
Dan gaan wij keuren 😀
M — 19 aug 2026
We gaan m gauw proberen, ik weet dat het een prima cafetaria is, ze praten er positief over altijd.
Daarom gaan we volgende keer mooi naar de zonnebloem .
Dan gaan wij keuren 😀
Ruud — 19 aug 2026
Gefeliciteerd Bas en team, een terechte winnaar. Uit persoonlijke ervaring weet ik hoe gedreven je bent in je vak, alleen het beste is wat je wilt voor je klanten. Voor mij heb je een 10 verdiend , er waren immers geen min punten te vinden !! Een mooie prijs voor in je zaak. TOP !
Jan Grob — 19 aug 2026
Ja helemaal terecht de beste bal bij De Zonnebloem.
Heerlijk, graag de prijs samen uitreiken aan deze winnaar!
H — 19 aug 2026
Dit wisten we al het is sowieso onze favoriete cafetaria
Alle snacks zijn goed en vooral de hygiëne is wat ons terug doet komen Bas en je team gefeliciteerd

Jongere trapt fietser van fiets: slachtoffer...

Een 50-jarige man uit Borne is woensdagmiddag ernstig gewond geraakt bij een incident op het...
28-08-2026

Botsing op kruising Rondweg N743 en Bornsche...

Op de kruising van de Rondweg (N743) met de Bornsche Beeklaan in Borne heeft donderdagmiddag een...
27-08-2026

Sloop oude gemeentehuis begint

Het oude gemeentehuis aan het Rheineplein gaat definitief tegen de vlakte. Vanaf maandag 31...
25-08-2026

MaysieLive bouwt aan haar eigen wereld

Waar de meeste mensen een online spelletje spelen zien als ontspanning, ziet May Leferink er...
25-08-2026

Familie Duco verbijsterd na verplaatsen...

Een herdenkingssteen voor de in oktober 2024 overleden Duco is afgelopen dinsdag weggehaald uit...
22-08-2026

Borne zoekt nieuwe kinderburgemeester

Borne is op zoek naar een nieuwe kinderburgemeester. Kinderen uit groep 7 van basisscholen in...
20-08-2026