Volle bak robotjes knutselen
VEEL BELANGSTELLING, HELAAS ALLEEN MAAR JONGENS

Volle bak robotjes knutselen

Binnen de kortste keren was de workshop ‘Robotjes maken’ volgeboekt. Twaalf jongens hadden zich ingeschreven en gingen met veel zin aan de slag. Onder begeleiding van een zestal helpers werd er eerst een bibberrobot (bibberbotje) gebouwd. Aan de hand van een handleiding werd het bouwproces doorlopen. Allerlei losse onderdelen moesten samen tot het gewenste resultaat leiden. Zo waren er onder andere kroonsteentjes, tiewraps, snoertjes, een motortje, een batterij en batterijhouder. Kortom: het was een hele klus! Er werd vaak heel geconcentreerd gewerkt. Je kon duidelijk zien wie er al eerder met schroevendraaiers, draadtangen en ander gereedschap in de weer waren geweest. Desondanks had iedereen zijn werkstuk toch klaar en werkend toen het tijd voor een korte pauze was.

 

Zout-water-auto

Nadat iedereen in de pauze wat te drinken en te snoepen had gehad werd er begonnen aan de tweede opdracht: bouw een auto die op zout water rijdt. Opnieuw was er een goede handleiding bijgevoegd die de deelnemers duidelijk maakte welke stappen er tijdens de bouw gezet moesten worden. Weer werd er met veel plezier gewerkt. Er moesten nog veel meer onderdelen samengevoegd worden dan bij de bibberbotjes. Behalve het technische gedeelte was er immers ook een heus autootje dat in elkaar moest worden gezet! Maar met de nodige samenwerking en hulp lukte dat weer voor iedereen. Het was opnieuw een gezellige, leerzame en geslaagde activiteit in het kader van de Kindervakantieweek Borne.

 

En, voor wie deze keer te laat was met inschrijven, op 16 november vindt er in het kader van de aftrap van de Week van de Mediavrijheid opnieuw een soortgelijke activiteit plaats. Meer informatie daarover kun je vragen via info@bibliotheekborne.nl (HvR).

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Vliegtuig landt bij de Vonder

De Kinderboekenweek is officieel begonnen, en basisschool De Vonder in Borne trapte het dit jaar...
11-09-2025

Werken onder schooltijden?

ADVERTORIAL. Zoek jij werk dat goed te combineren is met je gezin? Bij Manna in Borne krijg je...
03-09-2025

Nieuw zorgcentrum in Borne: De Smederij

Borne is een zorgcentrum rijker. Op 25 augustus heeft zorgcentrum De Smederij haar deuren...
02-09-2025

Andy Kamp heropent zonnestudio na...

Gisteren – 21 augustus – zwaaiden de deuren weer open bij Zonnestudio...
22-08-2025

Mehmet Aydin met welverdiend pensioen

Vorige week, op vrijdag 11 juli, is Mehmet Aydin na een dienstverband van meer dan 50 jaar bij...
14-07-2025

Juf Sylvia Tuenter gaat met pensioen

Je zit nietsvermoedend in je huiskamer en dan stopt er een camper voor de deur. Nog niets...
04-07-2025