Ruim 1.500 kg asperges vindt vandaag zijn weg
24-05-2022
OPHAAL EVENT LIONS BORNE FEESTELIJKE CLIMAX KISTJES-ACTIE

Ruim 1.500 kg asperges vindt vandaag zijn weg

Zo’n drieënhalve maand geleden startte de Lions Club Borne met de verkoop van haar traditionele aspergekistjes actie, waarvan de opbrengst ten goede komt aan drie daarvoor geselecteerde Bornse goede doelen. Dit keer het Hospice Borne, de Verjaardagsbox Borne en het Dreamteam Borne, beter bekend als de Alternatieve Voedselbank. Enkele weken geleden ging het ‘uitverkocht’ al in top. Dinsdagmiddag was de feestelijke uitreiking van de bestelde kistjes. Zo’n 900 liefhebbers haalden hun lekkernij af tijdens het event vóór restaurant Dorset, de overige 600 worden sinds vanmorgen 08.00 uur rondgebracht in Borne, maar ook - en niet zelden - ver daarbuiten.

 

Met liefde

“Het is weer een enorm succes”, aldus een trotse Max Pas van de Lions. “Als je nagaat dat we enkele jaren geleden nog op een aantal van zo’n 400 kistjes zaten, dan kun je nagaan wat de impact ervan is. De asperges en al het andere in het kistje verpakte, waaronder eieren, achterham, roomboter en krielaardappeltjes… het is allemaal vers en dient allemaal op de dag van uitgifte te worden verpakt en gekoeld te worden bewaard. Vanaf 04.30 uur zijn we dan ook al in de weer. Maar met liefde hoor!”

 

Het is dit jaar voor het eerst dat van het afhaalmoment een speciaal event is gemaakt. “Daarmee willen we ook een podium bieden aan de drie goede doelen die zich vanmiddag kunnen presenteren. Een vrolijk en vluchtig netwerkmoment dus, waarbij we de afhalers trakteren op een heerlijk kopje aspergesoep en een proefglaasje Sueterie 2021, een witte Twentewijn.” Het is dezelfde wijn die ook en masse door de aspergekopers is bijgekocht en dus in groten getale ‘over de toonbank’ gaat vandaag.

 

Blije gezichten

Binnen twee maanden hoopt de Lions Club de definitieve opbrengst van de actie bekend te kunnen maken en de drie goede doelen hun cheque te kunnen overhandigen. Ongetwijfeld zullen er dan blije gezichten zijn. Het voorproefje van vandaag, met ook louter blije gezichten, vormt in elk geval de perfecte aanloop. (AJ/BM)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Albin Rikkerink — 26 mei 2022
Fijn om hier aan te mogen meewerken!
Super gedaan Lions!!

Borne Schoon: bijna 1.000 kg zwerfvuil

“Een geweldige opbrengst, maar tegelijkertijd is het nog steeds veel te veel”, aldus...
18-03-2023

College haalt streep door huidige Wooldrikplan

Donderdagmorgen maakte het College van burgemeester en wethouders wereldkundig dat het een...
16-03-2023

Bijna een derde Bornse kiezers stemt BBB

De stemmen in onze gemeente zijn geteld. En alhoewel het donderdagmorgen vanaf 09.00 uur in het...
16-03-2023

‘Bijzonder Borne’: mix van geschiedenis en rage

Vanaf komend weekend geven de PLUS-supermarkten in Borne via een bon in hun folder maar liefst...
13-03-2023

Hulpdiensten oefenen zaterdag in Hertme

Zo’n 125 eerstehulpverleners van het Rode Kruis, ambulances, een brandweerwagen,...
12-03-2023

Zolderbrand leidt naar hennepkwekerij

Bij de zolderbrand die maandagmiddag ontstond bij een woning aan de Letterveldweg in Borne (zie...
07-03-2023