Borne wil aantal laadpalen uitbreiden
TOT EN MET 2025 MOGELIJK BIJNA 300 EXTRA OPENBARE LAADPUNTEN

Borne wil aantal laadpalen uitbreiden

De gemeente Borne breidt het netwerk van openbare laadpalen de komende jaren uit. In de visie van het college, dat binnenkort aan de gemeenteraad wordt voorgelegd, zal door de groei van het aantal elektrische auto's ook de behoefte aan meer laadpunten toenemen. Op dit moment telt Borne 42 openbare laadpunten,16 zijn er ‘in de maak’. Leidend in de nieuwe visie is een provinciaal onderzoek voor de periode 2022-2025 dat is uitgevoerd door Royal HaskoningDHV. Voor onze gemeente zou dat uitkomen op 146 nieuwe oplaadpalen die uiteindelijk 292 laadpunten kunnen genereren.

 

Kosten

In een toelichting geeft wethouder David Vermorken aan de nieuwe visie te omarmen. “Borne heeft de ambitie om de verduurzaming van mobiliteit en daarmee de opkomst van elektrische voertuigen te stimuleren. Daarbij willen we nadrukkelijk de regie in handen nemen en inwoners en ondernemers proactief in deze transitie betrekken”, zo zegt hij. "En het mooie is bovendien dat dit hele laadpalenproject een aanbesteding is van de provincie, dus het kost onze gemeente helemaal niets!"

 

De openbare laadpalen zijn bedoeld voor elektrische auto's die niet op privéterrein opgeladen kunnen worden en vinden hun plek straks voor het grootste deel op de bestaande parkeerplaatsen. Op de plankaart (hiernaast in de tekst) kan op detailniveau worden ingezoomd waar de laadpalen globaal zijn voorzien. Vermorken benadrukt dat niet alle 146 palen tegelijkertijd zullen worden geplaatst. “Slechts ten dele willen we dit proactief doen, maar voor een ander deel zullen we ons laten leiden door de behoefte die gaat ontstaan.” (BM)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Paul Cohn — 15 sep 2022
In Borne zijn volgens https://chargefinder.com/nl/laadpaal-hengelo-hengelo-supercharger/n8mw9w
16 E- laadpunten in Borne. Allen 11 kW. Een Tesla 100% laden kost daar gemiddeld 6 tot 10 uur. www.evstore.nl/kennisbank/oplaadtijd-tesla/#:~:text=De%20gemiddelde%20laadtijd%20van%20een,accu%20en%20het%20soort%20laadpaal
Natuurlijk kun je snelladers installeren (zoals de 43 -50 kW gewone laadpunten en de 250 kW CCS supercharger bij Van der Valk in Hengelo) maar zorg dan eerst dat ons zwakke net in Borne dat dan aankan: als van 292 laadpunten in de avondspits de helft gebruikt wordt vergt dat 6,4 MW. Dat zou het huidige stroomverbruik van alle woningen in Borne verdrievoudigen: https://allecijfers.nl/gemeente/borne/ Gas- en elektriciteitsverbruik woningen
Dirk — 10 sep 2022
De uitspraak "het hele verhaal is een project van de provincie dus het kost onze gemeente helemaal niets" zegt voldoende over de financiële sensitiviteit van deze wethouder. Hoe komt de provincie aan haar geld? Juist, via de belastingbetaler, dus ook die uit Borne! Ofwel, er wordt iets geroepen, maar klok en klepel hangen mijlenver uit elkaar waar het gaat om de wijze van financiering....
Egbert Homan — 09 sep 2022
In plaats van extra laadpalen, zou de gemeente Borne extra flitspalen moeten neerzetten. Het traject Grotestraat (Ennerkedijk tot aan Europastraat en vice versa) is voor veel automobilisten en motorrijders een racebaan. Helemaal na de nieuwe asfaltlaag. Wie van de wethouders in onze gemeente staat nu eens op om hier wat aan te doen?
Dirk — 09 sep 2022
De gemeente Borne hoort maar 1 ambitie te hebben, namelijk de belangen van haar inwoners optimaal te behartigen, in plaats van deze (duurzaamheids-) overheidsfruttekul. Het zou diezelfde gemeente overigens sieren om een overzicht te tonen van de bezettingsgraad van de huidige publieke laadpalen; deze zijn namelijk het grootste deel van de tijd onbezet, maar nemen wel een reguliere parkeerplek in beslag, of creëert ook hier weer het aanbod de vraag in plaats van andersom....
Paul Cohn — 08 sep 2022
Ach, Albert, als over 112 dagen kerncentrale Lingen de 380 kV lijn over Borne niet langer voedt en als zóveel mensen -ook in Borne- stroom uit hernieuwbare bron (wind en zon) BLIJVEN tegenwerken en fossiele brandstoffen naast vervuilend nóg onbetaalbaarder worden... Dan zal in die laadpalen niet veel meer komen dan ‘n paar “Witte Kat” batterijtjes waarop je nét 10 meter kunt rijden met je E-bak... https://nfor.nl/images/uploaded/201901241544385c49dd669ad61.jpg
Albert — 08 sep 2022
Het idiote van dit verhaal is dat ze geplaatst worden in wijken waar geen enkele elektrische auto te bekennen is. En dan zijn er in de betreffende straat maar 5 openbare parkeerplaatsen beschikbaar waar er nu maar 3 overblijven. En dat op 20 woonadressen. Gewoon weer een staaltje politiek Borne, dankjewel gemeente Borne.

Borne experimenteert met nieuw stembiljet

De voorbereiding voor de Europese verkiezingen in Borne is begonnen. Maandagavond ontvingen de...
14-05-2024

Meulenbroek Dierenartsen bestaat 15 jaar

ADVERTORIAL • Wat gaat de tijd snel! 15 jaar geleden begonnen wij uit het niets onze...
06-05-2024

Strijdend onder Britse vlag

In Green Park, hartje Londen, staat het in 2012 door koningin Elisabeth onthulde...
03-05-2024

Overbieden is de trend in krappe huizenmarkt

ADVERTORIAL • De huizenmarkt blijft in beweging en voor verkopers kan dit goed nieuws zijn....
27-03-2024

De arbeidersklasse roert zich!

Het begin van de twintigste eeuw kenmerkte zich door de opkomst van vakbonden en...
25-03-2024

Bornse toppers lunchen samen op Vrouwendag

Vandaag, vrijdag 8 maart, is het Internationale Vrouwendag. Een dag die al - zij het nog...
08-03-2024